sajatbanner

Hat éremmel, köztük két arannyal nyitotta az OB-t a NICS-HSÚVC

Tegnap kezdődtek az Országos Gyermek Bajnokság küzdelmei, amelynek házigazdája a Török Sándor Strandfürdő és Gyarmati Dezső Sportuszoda. A héten 14-13 éves fiúk és 13-12 éves lányok versenyeznek az országos bajnoki címekért.

A NICS-HSÚVC az első napot nem is nyithatta volna szebben, hiszen a délelőtti futamokból 7 versenyzőjük jutott döntőbe:

• Szabó Marcell a tavalyi formáját hozta és 3 számból 3 aranyérmet szerzett (50 gyors, 100 mell és 1500 gyors),
  • Oláh Ádám 50 gyorson bátor versenyzéssel 2. helyen végzett,
  • Földesi Balázs 100 mellen 2 másodperces egyéni csúcsát megjavítva 2. helyen ért célba,
  • Búzás Bende 50 gyorson 8. idővel jutott az esti fináléba és még tovább javítva egyéni csúcsát országos bajnoki 7. helyezett lett. Majd 100 mellen taktikus úszással 5. helyen végezett.
  • Mérai Janka betegségből visszatérve 200 pillangón 2. helyen jutott az esti döntőbe, majd hatalmas csatában megtudta tartani helyezését, így a dobogó második fokára álhatott fel.
  • Nagynémedi Anna MIX vegyesváltó után 2 perces pihenővel csobbant a 800 méter gyorsúszás döntőjébe, ahol szép úszással a 6. helyen végezett. 50 gyors döntőjében is érdekelt volt, ahol a 8. helyet szerezte meg.

Két váltójuk volt még érdekelt az este folyamán:

• 4×100 MIX vegyesváltó 5. hely – Szabó Marcell, Földesi Balázs, Mérai Janka és Nagynémedi Anna
  • 4×100 MIX gyorsváltó 8. hely – Oláh Ádám, Nagynémedi Anna, Mérai Janka és Szabó Marcell