Harminc diák ismertette tudományos diákköri dolgozatát a Mezőgazdasági Karon

Négy szekcióban ismertették tudományos diákköri munkájukat ma a Szegedi Tudományegyetem vásárhelyi Mezőgazdasági Karának diákjai. A TDK dolgozatból általában diplomamunka is lesz.

– Ma önök olyat fognak mutatni, amitől különlegesek, mert a saját munkájukat mutatják be – mondta a mai TDK konferencián mondott köszöntőjében Mikó Edit, a kar dékánja. Azt kérve minden hallgatótól, legyenek büszkék, hogy ezt vállalták. A társaiknak pedig azt mondta: legyenek egy kicsit irigyek, hogy a többiek ezt vállalták.

Mikó Edit dékán nyitotta meg a Tudományos Diákköri Konferenciát

A 30, a dolgozatát bemutató hallgató állattudományi, gazdálkodási és vidékfejlesztési, kertészeti és szántóföldi, valamint növénytermesztési szekcióban ismertette tudományos diákköri dolgozatát a zsűri előtt.
– A TDK az egyetemi munkájukban, a szakdolgozati kutatómunkájukban sikeres hallgatók versenye. A mai konferencia ennek a több éves – a hallgató és a témavezető részéről is sok energiabefektetéssel járó -kutatómunkának a megkoronázása – mondta Hupuczi Júlia főiskolai docens. A Tudományos Diákköri Tanács elnöke azt is elárulta, hogy míg általában a növénytermesztés szekcióban indul a legtöbb hallgató, de az idén nagyon sokan írtak tudományos diákköri dolgozatot a gyümölcsökről. Ezeket a kertészeti szekcióban olvasták fel. De jelentősen megemelkedett azok száma is, akik a gazdálkodási és vidékfejlesztési témakörben írták meg kutatómunkájuk eredményeit.

A hallgatók tizenöt percben ismertették dolgozatukat, majd ezt ötperces vita és értékelés követte. Majd a bírálóbizottságok ezt követően pontozták is azokat. Aki egyébként részt vett a konferencián, annak a TDK dolgozatát szakdolgozatként is elfogadja a kar.

A TDK eredménye:

Állattenyésztési Szekció
I. helyezett:
Korponai Klaudia: Lovak személyiségének vizsgálata. Témavezető: Dr. Süli Ágnes.

II. helyezett:
Herczeg Barnabás: Nyúlhús előállítás hatékonysági vizsgálata eltérő takarmányozási módszerek alkalmazásával és a nyúlhús fogyasztói megítélésének elemzése. Témavezető: Dr. Süli Ágnes.

III. helyezett:
Pintér Nóra Gyógynövényes teakeverék vizsgálata copd/rao-os lovak esetében. Témavezető: Králik Emese Virág, dr. Benk Ákos.

A bizottság OTDK-ra javasolja mindhármuk dolgozatát.

Kertészeti Szekció
I. helyezett:
Nagy Dávid Phylazonit termékek alkalmazásának hatása a burgonya termésmennyiségére. Témavezető: Dr. Lantos Ferenc, dr. Szarvas Adrienn

II. helyezett:
Pap Enikő: Időszakos talajtakaró szerepe és vizsgálata szőlőtermesztésben. Témavezető: Dr. Hupuczi Júlia

III. helyezett:
Suhajda Márk Az Amalgerol növénykondicionáló hatása a szőlő termésmennyiségére és cukortartalmára. Témavezető: Dr. Szarvas Adrienn

A Bizottság OTDK-ra javasolja:
Nagy Dávid, Pap Enikő, Suhajda Márk, Rabi Máté, Majdánné Gyüre Ilona és Sörös Zsófia dolgozatait.

Szántóföldi Növénytermesztés Szekció
I. helyezett:
Gieth Evelin: In vitro androgenezis indukciója rozsban (Secale cereale L.) Témavezető: Dr. Habil. Monostori Tamás, Dr. Lantos Csaba.

II. helyezett:
Szűcs Gábor: A tőszám és a vetésidő vizsgálata a kukoricatermesztésben. Témavezető: Dr. Habil. Jakab Péter
III. helyezett: Garabuczi Vanessza: A tavaszi rozs, mint lehetséges alternatív kultúrnövény alkalmazkodása a klímaváltozáshoz a Dél-Alföldön. Témavezető: Dr. Habil. Jakab Péter, Dr. Tar Melinda, Dr. Hódi László.

A Bizottság OTDK-ra javasolja:
Gieth Evelin és Szűcs Gábor dolgozatait.

Gazdálkodási és Vidékfejlesztési Szekció
I. helyezett:
Gyovai Anita: Gazdaságátadás, fókuszban a délalföldi régió fiatal gazdái. Témavezető: Dr. habil. Komarek Levente, Dr. Privóczki Zoltán István.

II. helyezett:
Lázár Márk: A juhágazati jövedelmezőséget befolyásoló tényezők bemutatása az intenzitás függvényében. Témavezető: Dr. habil. Horváth József.

III. helyezett:
Nagy Orsolya: A termelőtől közvetlenül: a rövid ellátási láncok hatása a magyar mézpiacra. Témavezető: Dr. Korom Annamária
A Bizottság OTDK-ra javasolja: Gyovai Anita, Lázár Márk és Nagy Orsolya dolgozatait.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!