Hamisított fotóval akarta lejáratni Magyar Pétert egy megafonos propagandista

Ukrán zászlót photoshoppolt a Tisza Párt elnökének kezébe Bohár Dániel megafonos sztárpropagandista, aki a képet Facebook-oldalán tette közzé. „Van-e hazugabb, aljasabb a Fideszes propagandistáknál? A közpénznyelő megafon hazug Orbán janicsárjai tényleg semmilyen hamisítástól nem riadnak vissza” – válaszolta minderre Magyar Péter.
A tavalyi európai parlamenti választások után Magyar Péter által posztolt képet használta fel és hamisította meg a megafonos Bohár Dániel, hogy a kormánypártok narrációját erősítse. Magyar Péter nemzeti lobogót tartó kezébe odaphotoshoppolta az ukrán zászlót, és ezt írta hozzá: „Úgy szól a megegyezés, hogy Manfred Weber kormányra segíti a Tisza pártot, minden anyagi forrást megadva. Ezért cserébe a Tisza pedig végrehajt mindent, amit Brüsszel diktál. Például azt, hogy bevigyék Ukrajnát az EU-ba.”
A tartalomgyártó itt bizonyára arra utalhatott, hogy a Tisza Párt Nemzet Hangja-konzultációján a válaszadók többsége Ukrajna EU-tagsága mellett voksolt, azonban Magyar Péter rögtön leszögezte: a kérdés megosztó, ezért azt ígérte, ha kormányra jutnak, és a kérdés valóban aktuális lesz, népszavazást írnak majd ki.
Mérő Vera író, jogvédő közben azt is kiderítette, honnan származik a Bohár szerint „illusztrációként” használt ukrán zászló. Kapaszkodjanak meg, a Wikipédiáról.
Bohár egyébként nem először bocsátkozik hamisításba. Tavaly áprilisban Márki-Zay Pétert, mint az ellenzék korábbi közös miniszterelnök-jelöltjét hívta fel, majd közölt egy megvágott, manipulált felvételt. Márki-Zay azonban résen volt, felvette, majd közölte is oldalán a teljes beszélgetést.
Hozzászólások lezárva.