sajatbanner

Gyémántoklevelet is átadtak a vásárhelyi diplomaosztón

A 65. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését rendezte ma délelőtt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban, melyen 67 hallgató vehette át oklevelét.

– Sokan az első, mások a második diplomájukat kapják meg most, de van, aki nem számolja hányadikat, hiszen a célja nem a papír megszerzése, hanem az ismeretek elsajátítás. Legyenek büszkék a teljesítményükre, s arra, hogy a Szegedi Tudományegyetemen tanultak. De büszkék lehetnek azok is, akik most veszik át gyémántoklevelüket, miután az eredetit 1963-ban kapták meg – hangsúlyozta ünnepi beszédében Mikó Edit, az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja.

Legyenek büszkék a teljesítményükre, s arra, hogy a Szegedi Tudományegyetemen tanultak.

Majd Széll Márta, a Szegedi Tudományegyetem stratégiai rektorhelyettese mondott köszöntőt.

Számunkra mindig nagy büszkeséget jelentett, hogy itt a városban a mezőgazdasági oktatásnak nem csak közép- de felsőfokú intézménye is van – mondta Márki-Zay Péter polgármester köszöntőjében, aki kiemelte, hogy Vásárhelyen a gazdaság szempontjából is óriási a mezőgazdaság jelentősége.

– Azt kívánom minden friss diplomásnak, hogy ha el is mennek külföldre, akkor ne pusztán mindig szeretettel gondoljanak a hazájukra, hanem gondoljanak Hódmezővásárhelyre is, s remélhetően idővel térjenek ide vissza. Hogy a külföldön megszerzett tudással hazánkat és a várost is gyarapítsák – mondta.

A végzős hallgatók nevében Tari Ádám, mezőgazdasági mérnök mondott köszöntőt.

Az ünnepségen Discipuli Pro Facultate elismerést, továbbá dolgozói és hallgatói dékáni elismerő oklevél kitüntetéseket is átadtak.

Az SZTE Mezőgazdasági Kar 65. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 67 végzett hallgató kapta meg diplomáját, közülük 26-an kiváló minősítéssel. A legidősebb friss diplomás 52 éves. A végzett hallgatók közül 3-an külföldiek, ők Mongóliába, Malajziába, valamint a Dél-afrikai Köztársaságba viszik haza a megszerzett szaktudást.

Az ünnepségen a mezőgazdasági mérnöki alapképzési szakon (magyar és angol nyelven), a vadgazda mérnöki alapképzési szakon, a vidékfejlesztési agrármérnöki alapképzési szakon, a precíziós agrárgazdálkodási szakirányú továbbképzési szakon, a vadgazdálkodási igazgatási szakirányú továbbképzési szakon, a vidékfejlesztési agrármérnöki mesterképzési szakon, továbbá a növényvédelmi szakmérnök szakirányú továbbképzési szakon végzett hallgatók vehették át diplomájukat.

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!