Gazsi László és az Árendás Néptáncegyüttes kapta idén a Péczely Érem díjat

„Kikelet” címmel rendezett népzenei estet a Péczely Attila Ének-zenei Alapítvány a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színháztermében május 28-án. A szervezők az eredetileg márciusra tervezett gálaműsort a tavasz szimbólumainak és az 1848-as események üzeneteinek összekapcsolásával állították színpadra három generáció által a népdal, a népzene és a néptánc segítségével. Az esten kiosztották a 30 éve alapított Péczely Érem díjat, amelyet Gazsi László, az Árendás Néptáncegyüttes művészeti vezetője vehetett át, míg a tánccsoport elismerő oklevélben részesült.

Egy húsvéti dalcsokorral nyitották az estet a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola 3. osztályos leány tanulói. A Péczely Alapítvány tavaszköszöntő népzenei gálaműsorát márciusban szerették volna megtartani, azonban az elhúzódó járványügyi helyzet ezt nem tette lehetővé.

Berei Erzsébet, a Péczely Attila Ének-zenei Alapítvány kuratóriumi elnöke a Vásárhelyi TV-nek elmondta, hogy minden évben szerveznek 1-2 olyan rendezvényt, ahol három generáció találkozik. A Kikelet címet a tavaszhoz kötötték, illetve összekapcsolták egy történelmi eseménnyel is, méghozzá a március tizenötödikével. Az első rész a tavaszt ünnepli, énekkel, tánccal verssel, a második rész pedig a szabadságharcról szól, mondta.

A Napraforgó Népdalkör és a Belvárosi Népdal Együttes tagjai többször is színpadra léptek az esten a Szépkorúak Tánccsoportja pedig néptánccal szórakoztatta a nagyérdeműt, láthatták Nagy Imréné versmondót és Török Sándor tárogatóst is.

Sor került a Péczely Attila Ének-zenei Alapítvány díjátadójára is, amit idén az Árendás Néptáncegyüttes és vezetőjük Gazsi László Márk kapott. Elmondta, hogy külön öröm és megtiszteltetés, hogy egy helyi alapítvány ismerte el tevékenységüket.

A kuratórium ezt már 3 éve megszavazta, de most volt alkalom, hogy ezt átadják, mesélte el Berei Erzsébet, aki hozzátette, ezt az elismerést azok érdemlik ki, akik munkájukat Péczely Attila szellemisége mentén végzik. Gazsi László és az Árendás rengeteget tett a néptánchagyomány megőrzéséért határon innen és túl is.

Az esten egyébként az Árendás Bóbita csoportja szilágysági táncokat, valamint egy vegyes csoport székely verbunkot adott elő.

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!