sajatbanner

Érmekkel tértek haza a Hód Úszók a VII. Speciális Olimpia Nyári Nemzeti Játékokról

Augusztus 27-28-án Szentes adott otthont a 7. alkalommal megrendezett Speciális Olimpia Nyári Nemzeti Játékoknak, ahol a Hód Úszó SE speciális versenyzői is rajtkőre álltak.

Az MSOSZ jelszava most is érvényes: „Engedd, hogy győzzek, de ha nem győzhetek, csak hadd küzdjek bátran!”

15 év után rendezték meg ismét a Nemzeti Játékokat, melynek során 16 sportágban mérték össze tudásukat a versenyzők. Összesen 55 tagszervezet mintegy 720 sportolója regisztrált a speciális sportolók legnagyobb hazai megmérettetésére. Az ország minden tájáról érkező sportolókat Szentesen, a Városháza előtti téren fúvós zenekar és mazsorettek fogadták, majd az ünnepélyes megnyitón fellobbant az olimpiai fáklya lángja.

Az eseményen több olimpiai bajnok is tiszteletét tette. Az úszóknál Darnyi Tamás valamint Wladár Sándor a Magyar Speciális Olimpiai Szövetség nagykövete az éremátadásnál is aktív szerepet vállaltak a dobogós versenyzők nagy örömére.

A Hód Úszó SE versenyzői kiválóan álltak helyt a nagyszabású 3 napos programon. A legeredményesebb sportoló Rauch Róbert volt, aki minden nevezett versenyszámát megnyerve 5 aranyérmet szerzett.

Felkészítő edzői: Máté Hunor, Rauch Nóra és Juhász Janka.

A Fekete István által vezetett különítmény 1 arany, 4 ezüst és 1 bronzéremmel térhetett haza.

Éremszerzők: Arany-Tóth Edmond, Galamb Dániel, Hévizi László, Hevesi Dorka és Ferenczi Balázs.

Dobogós és pontszerző helyezések: Rauch Róbert 5 arany – 100m gyors, 200m gyors,400m gyors, 100m mell, 4x50m gyors váltó Arany-Tóth Edmond 3 ezüst – 25m mell, 50m mell, 25m gyors 4x25m gyors váltó 4. hely Galamb Dániel 1 bronz – 25m mell 4x25m gyors vàltó 4. hely 4x50m gyors váltó 4. hely Vind Maximilián 4x25m gyors vàltó – 4. hely 4x50m gyors váltó – 4. hely Pap Dàniel 4x25m gyors vàltó – 4. hely 4x50m gyors váltó – 4. hely Kölyökfutam Hévízi László 1. hely Eszközös futam Hevesi Dorka 2. hely Ferenczi Balázs 3. hely