Elismerték a bölcsődei dolgozókat

Hódmezővásárhelyen immár több éve hagyomány, hogy a Bölcsődék Napját megünneplik, és ezen a napon jutalmazzák is azokat, akik kiemelkedően teljesítenek a bölcsődékben dolgozók közül. Idén öten kaptak elismerést. A pénzjutalmat és az elismerő okleveleket Márki-Zay Péter polgármester és Brujmann Krisztina intézményvezető adták át.

Márki-Zay Péter polgármester köszöntötte az összegyűlt dolgozókat, és elismerését fejezte ki a munka iránt, amit végeznek, hiszen ahogy fogalmazott, a bölcsődei dolgozók azok, akik a vásárhelyi családok szem-fényeire vigyáznak.

Brujmann Krisztina, a Hódmezővásárhelyi Egyesített Bölcsőde intézményvezetője a bölcsődék születésnapjaként aposztrofálta a mai napot, hiszen 1852-ben ezen a napon nyílt meg az első bölcsőde Pest belvárosában, a Kalap u. 1. szám alatt, melyet a Pesti Első Bölcsődei Egylet hozott létre. A bölcsőde Majer István püspök és nagyprépost, valamint Forrayné Brunszvik Júlia – Brunszvik Teréz, az első magyar óvoda alapítója unokahúgának – a támogatásával jött létre.

Ünnepi beszédében elmondta, hogy a Bölcsődék Napja valójában azokról szól, akik az intézmények falain belül fáradhatatlanul dolgoznak a gyermekekért, a jövőért.

De mit is jelent ma kisgyermeknevelőnek, bölcsődei dajkának, szaktanácsadónak, vagy bármilyen más munkakörben foglalkoztatott bölcsődei dolgozónak lenni? – tette fel a kérdést. Válaszában úgy fogalmazott, hogy azokkal a legkisebbekkel foglalkoznak, akik a legtöbb törődést, odafigyelés igénylik. A velük való, a dolgozók számára napi rutin feladatok kihatással vannak a későbbi fejlődésükre, az egész életükre. Amit az intézményben kapnak – hívta fel a figyelmet – az eldöntheti, hogy milyen felnőttekké válnak majd. „Ehhez nem elég a napi 8 órát csak „túlélni”, nem elég csak foglalkozásként megélni a munkát. Akkor végezzük jól feladatainkat, ha azt szívből, hivatásként, a közösségért tesszük” – hangsúlyozta Brujmann Krisztina.

Az intézményvezető kiemelte, ez egy nagybetűs HIVATÁS, bölcsődei gondozónak lenni, amely sok-sok áldozattal és felelősséggel jár. Mára már nem csak a gyerekekhez, hanem a szülőkhöz is sokkal nagyobb figyelemmel és szakértelemmel kell fordulniuk.

„A bölcsőde egy önkéntesen igénybe vehető szolgáltatás, ahol MI vagyunk a gyermekekért, családokért, s nem fordítva!” – fogalmazott az intézményvezető, aki köszönetet mondott minden bölcsődei dolgozónak az áldozatos, kitartó munkát, mellyel a városban élő, dolgozó szülők féltett kincseit nap, mint nap szeretettel nevelik és gondozzák, vagy bármilyen más módon hozzájárulnak az intézmény működéséhez, fejlődéséhez.

Az önkormányzat jóvoltából a Bölcsődék Napján elismerésben részesülnek azok a dolgozók, akik munkakörtől függetlenül maximális odaadással végzik munkájukat.

Mint minden évben, idén is a nevek elhangzásáig titok volt a dolgozók előtt, hogy kik vehetik át az elismerő okleveleket és a 100 ezer forintos jutalmat.

2025-ben intézményvezetői dicséretben részesül:

Aszalai Imréné, a Zsebibaba Bölcsőde dajkája, aki 2020. 02. 01. napján kezdett dolgozni a Hóvirág utcai Bölcsődében, mint dajka. Még abban az évben, novemberben megszerezte a Magyar Bölcsődék Egyesülete által szervezett képzésen a bölcsődei dajka tanúsítványt. Kezdetben 6, később 8 másik dajka kollégájával együtt látták el a város (és a környék) legnagyobb bölcsődéjének takarítási, gyermekfelügyeleti feladatait.

2023. 01. 02-án nyílt meg a Zsebibaba Bölcsőde, ahova önként jelentkezett, hogy a továbbiakban ott folytassa munkáját. A Zsebibaba Bölcsődében egyedül látja el a dajka munkakört. Műszakbeosztását a kisgyermeknevelők műszakjához igazítja, hogy minél többet tudjon a csoportokban segíteni. A kisgyermeknevelők szívesen dolgoznak vele, szükség esetén bizalommal fordulnak hozzá. A gyerekekhez kezdettől fogva szeretettel fordul. Van olyan gyermek, aki kifejezetten őt kéri, hogy altassa el. Szülői visszajelzések alapján a gyermekek otthon is mesélnek Erika néniről.

Erika szakmai elhivatottsága kimagasló, munkájában precíz és pontos. Kiemelt figyelmet fordít a rendszerezésre, a bölcsőde tisztaságára. Adminisztrációját napra készen vezeti. A közösségi életben szívesen részt vesz, s szívén viseli a bölcsőde virágos kertjeinek kinézetét.

Munkája elismeréséül a mai napon intézményvezetői dicséretben részesül.

Dékány Ildikó, a Katica Bölcsőde kisgyermeknevelője is elismerésben részesült, ő 2014. július 22. napjától dolgozik a Hódmezővásárhelyi Egyesített Bölcsődénél, kezdetektől a Kertvárosban elhelyezkedő bölcsődében. Ezt megelőzően tanítóként dolgozott. Tanítói pályafutása alatt rajzolódott ki számára, hogy érdeklődését a bölcsődei korosztály felé fordítva, kisgyermeknevelőként folytassa pályáját. 

Elkötelezett, lelkiismeretes munkájával szeretetteljes légkört biztosít a csoportjában, ahol a gyerekek jól érzik magukat. Mindennapi munkájában nagy figyelmet fordít a gyerekek egyéni igényeire, képességeik fejlesztésére. Változatos és életkornak megfelelő tevékenységet biztosít a számukra. Tervezett kezdeményezései sokrétűek, szívesen énekel és játszik különböző hangszereken a csoportjába járó gyermekeknek. Szabadidejében sok időt fordít házi készítésű fejlesztőjátékok készítésére. Dokumentációját precízen, naprakészen és személyre szabottan vezeti, tükrözve a gyermekek ismeretét. Szakmai munkája átgondolt, tudatos, a gyermekek fejlődését támogató. Szakmai továbbképzések iránt nagyon lelkes. Kollégáival jó kapcsolatot ápol, nyitott, együttműködő, csapatjátékos.

Munkája elismeréséül a mai napon Intézményvezetői Dicséretben részesült Galli István, az Apró-talpak Bölcsőde gondnoka.

Galli István 2010. június 22. óta dolgozik az Oldalkosár utcai bölcsődében, gondnok munkakörben. Nagyon jó a kapcsolata az intézménybe járó gyermekekkel. A bölcsődében gyakran lehet hallani a gyermekek boldog felkiáltását, amikor meglátják őt a napi teendői elvégzése közben. Pista bácsi – hisz csak így emlegetik őt a gyermekek – mindig nagyon kedves és érdeklődő a gyermekekkel szemben. Ő maga is háromszoros nagypapa, negyedik unokája pedig úton van. Amikor találkozik a kíváncsi tekintetekkel szívesen megmutatja nekik az épp használatba vett munkagépet, amivel aznap dolgozik. A szülők elmondása szerint a gyermekek otthon is elmesélik, hogy aznap éppen találkoztak-e Pista bácsival, vagy hogy éppen megjavította a kedvenc bölcsődei játékukat, esetleg milyen intézmény körüli munkát látott el.

István a kollégáival is jó, tiszteletteljes kapcsolatot alakított ki. Az évek során gyűjtött tapasztalatainak köszönhetően igazi ezermester Ő. „Régi motoros”, hisz minden szegletét ismeri a bölcsődének. Törekszik az udvarok rendben- és karbantartására, hogy a gyermekek egy tiszta és akadályoktól mentes területen élvezhessék a szabadlevegőn töltött időt. Műhelyében is gyakran akad feladata: lelkesen fest, csiszol, fúr, javít, amit csak kell. Gyakran gondolkozik új ötletek megvalósításán, s kér tanácsot azok végrehajtásában, megvalósításában. Mindig szem előtt tartja, hogy hogyan tehetne még többet az intézményért, a gyermekekért.

Elismerésben részesült Szabó János, a Katica Bölcsőde gondnoka, aki 2003. november 24. napjától megbízható és nélkülözhetetlen tagja bölcsődei közösségünknek. Több mint 20 éven át a Kertvárosban, a város legnagyobb bölcsődéjében látta el egyedül a gondnoki teendőket. Jelenleg a Zsebibaba Bölcsődében végzi gondnoki feladatait, de amikor szükséges, mindhárom intézményben aktívan jelen van.

Munkáját önállóan, nagy felelősségtudattal végzi. Nagy odafigyeléssel gondozza a zöldségeskertet a Zsebibaba Bölcsődében, valamint a Katica Bölcsődében az általa ültetett sárgabarackfákat is. Kazánkezelő vizsgája mellé 1 évvel ezelőtt kitanulta az asztalos szakma csínját-bínját, fortélyait is. Kiemelkedő problémamegoldó képességének, valamint kifinomult szépérzékének köszönhetően mindig igényes és kreatív megoldásokat nyújt, legyen szó javításról, vagy valami új elkészítéséről. Lelkesedése és munka iránti szeretete, az új szakmai ismeretei megszerzése után bölcsődénkben számos szép bútordarab dicséri már keze munkáját. Kollégáival jó kapcsolatot ápol, mindig érdeklődő, figyelmes, együttműködő. Nyitott a közösség igényeire. Munkája során mindig a gyermekek és a dolgozók kényelmét, biztonságát tartja szem előtt. Bár jelenleg Ő csapatunk legidősebb tagja, azonban fiatalabb kollégái is megirigyelhetik lendületét, energiáját.

És végül, de nem utolsó sorban intézményvezetői dicséretben részesül:

Zsótér Tünde, a Katica Bölcsőde kisgyermeknevelője, aki pályafutását 1986. szeptember 1-én frissen végzett kisgyermeknevelőként kezdte a Hódmezővásárhelyi Egyesített Bölcsőde előd intézményénél, s azóta is aktív részese a bölcsődei életnek.Hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkezik, kívülről ismeri az épület minden zegét-zugát. Az elmúlt 39 évben mindvégig a Kertvárosi, vagy Hóvirág utcai, mai nevén Katica Bölcsődében töltötte. Elhivatottsága, szakmai tudása és nyugodt személyisége nagy értéket képvisel közösségünk számára.

A csoportban mindig kiegyensúlyozott, szeretetteljes légkört teremt, melyben a gyermekek biztonságban érzik magukat. A családok segítése szívügye, empatikusan fordul mindenki felé. A szülők biztonságban tudhatják gyermekeiket nála. Csoportvezetőként aktívan támogatja az egység dolgozóit, segítő jelenléte és tapasztalata biztos támpont kollégái számára. Pályája során számos hallgatót kísért végig a szakmai fejlődés útján, akiket tudásával, figyelmével és példamutatásával segített. Kommunikációja rendkívül hatékony, gondolatait tisztán, szépen fejezi ki. Rugalmas, nyitott személyiség, aki a váratlan helyzeteket nem problémának, hanem megoldandó feladatnak tekinti.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!