Délután sárgulnak a Mezőgazdasági Kar ma ballagott hallgatói
Ma délelőtt ballagott el a vásárhelyi Mezőgazdasági Kar 124 végzős hallgatója a kari épületben, majd a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban Mikó Edit kari dékán búcsúztatta őket. Délután 3-kor kezdődik a hagyományos sárgulás, mely fogatos felvonulása 4-körül ér a Kossuth térre.
A Mezőgazdasági Kar épületének Sófalvy-termében a végzős hallgatók, 124-en, megkapták a virágjaikat, majd nekiindultak, a hagyományok szerint fokosokkal a kezükben, hogy együtt ballagjanak végig az épületen.
– Mindig meghatottan engedjük útjukra a fiatalokat – fogalmazott Mikó Edit, a kar dékánja. – Összegezzük velük, hogy eltelt három esztendő. Ebben a tanévben 105 magyar és 19 külföldi hallgató ballag el az iskolából. A magyar hallgatók közül a legtöbben a mezőgazdasági mérnökök lesznek, de búcsúznak a vadgazda mérnök, a vidékfejlesztési agrármérnök alap- és mesterképzést végzettek, illetve a felsőoktatási szakképzésben tanulók – tette hozzá.
Mikó Edit azt is elmondta: .a hallgatók eddig csak a vidékfejlesztési mesterképzésre jelentkezhettek, de vannak már növényorvos és környezetvédelmi mesterszakos hallgatóik is. Így az alapképzésen most vagy régebben résztvevők egyre többen folytatják a karon a tanulmányaikat. A Szegedi Tudományegyetemen különleges, egyedi lehetőségeket tudunk biztosítani a hallgatóknak, akik más szemszögből is meg tudják tapasztalni a mezőgazdaságot, nem kizárólag csak a nagyon mély szakmai dolgokban, hanem az élettudományok, a biológia vagy a közgazdaság szemszögéből is.
– Sok élménnyel távozunk majd, sok mindent sikerült elsajátítani, köszönhetően a sulinak a tanároknak és mindenkinek – összegezte a három évet a mezőgazdasági mérnök szakos Csima Norman, aki azt mondta, abszolút megtalálta a számítását, hiszen középiskolásként is mezőgazdaságot tanult, s az ott megszerzett tudást az egyetemen fejlesztette tovább. Jánoshalmán, lakóhelyén szeretne elhelyezkedni.
– Nagyon jó éveket zártam, nagyon szerettem ide járni – mondta Nyemcsok Eszter, aki Békéscsabán, a NAK-nál, azaz a Nemzeti Agrárkamaránál teljesíti majd a hátralévő gyakorlatát. A ballagó hallgató családja is a mezőgazdasággal foglalkozik, ezért iratkozott be annak idején a karra. – Növénytermesztéssel fogok foglalkozni, de szeretnék továbbtanulni növényorvos mesterszakon – tette hozzá.
A ballagókat a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban Mikó Edit kari dékán búcsúztatta el. Délután 3-kor kezdődik a hagyományos sárgulás, melynek fogatos felvonulása 4 óra körül ér a Kossuth térre.
Hozzászólások lezárva.