Cáfolja a minisztérium a 24.hu és a MKKSZ állítását a kormánytisztviselők bérezéséről

A Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) szerint valótlanságot közölt a 24.hu és a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke a kormányhivatalokban és járási hivatalokban dolgozó kormánytisztviselők bérezéséről.

A tárca közleményben reagált arra az állításra, amelyről mi is beszámoltunk, miszerint kormánytisztviselők bére meglehetősen alacsony. „A cikkben szereplő állításokkal ellentétben a valóság az, hogy a kormányhivatali munkatársak az elmúlt öt évben háromszor részesültek béremelésben: 2020 márciusában átlagosan – a cafeteria bevezetésével együtt – 18 százalékos, 2022-ben átlag 10 százalékos, míg tavaly júliustól átlagosan 15 százalékos emelés történt” – vázolta a minisztérium.

Így 2020 óta összesen átlagosan csaknem 50 százalékos illetményemelés valósult meg a kormányhivataloknál a minisztérium szerint, az ott dolgozók bruttó átlagbére jelenleg 510.585 forint.

A 24.hu és Boros Péterné szakszervezeti elnök állítása, miszerint az elmúlt öt évben mindössze egyszer – 2022-ben – történt emelés, „nemcsak valótlan, de a szféra ismeretének teljes hiányáról, vagy szándékos félretájékoztatásról tanúskodik”.

„Szintén nem igaz az az állítás, hogy a kormányhivatali dolgozók jelentős része a garantált bérminimumért dolgozna. Ezzel szemben az igazság az, hogy a 34 ezer kormányhivatali dolgozó 98,7 százaléka magasabb illetményben részesül, mint a garantált bérminimum” – olvasható a közleményben. A kormány a közigazgatásban dolgozók további illetményemelését a KTM szerint kiemelt prioritásként kezeli.

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!