sajatbanner

Bronzérmes lett a női kajaknégyes!

Harmadik helyen ért célba a Gazsó Alida Dorka, Csipes Tamara, Fojt Sára és Pupp Noémi összeállítású női kajaknégyes 500 méteren. Ezzel a magyar küldöttség kilencedik érmét – a harmadik bronzot – szerezték meg a párizsi olimpián.

Ebben a számban Magyarország volt a címvédő, de a három évvel ezelőtti csapatból csak Csipes maradt meg, a másik három versenyző olimpiai újonc. A rajtból közepesen jöttek el a magyarok, a táv első felében ötödikként haladtak, féltávnál viszont már harmadikak voltak, és ezt a pozíciójukat nagy versenyben meg is őrizték. Az első két helyen az új-zélandiak és a németek végeztek.

A Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású magyar férfi kajaknégyes a 7. helyen végzett 500 méteren.

Az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán kenu kettes 500 méteren a hatodik helyen zárt.