Borjúfóka született a Szegedi Vadasparkban

A jövevényt már a közönség is láthatja a tengeri emlősök bemutatójában – közölte az állatkert közösségi oldalán. Peti, Helga kicsinye.

A hím fókaborjú – amely a Peti nevet kapta a gondozóktól – Helga kicsinye. A nőstény 2015-ben szintén a szegedi állatkertben született. Helga a fókabemutató medencéjében hozta világra utódját. A biztonság kedvéért a gondozók a kicsit és anyját egy sekély vizes részre különítették el az első napokra, mert bár már tudnak úszni az újszülött borjúfókák, hamar elfáradnak és meg is fulladhatnak a mély vízben. A nőstények a természetben is a parton hozzák világra utódjukat. Amint megerősödnek, pár nap elteltével már biztosan úsznak anyjuk után, ahogy ez Szegeden is történt.

A Szegedi Vadasparkban 2013 óta látható borjúfóka, amely a közönség egyik legnagyobb kedvencének számít. Ehhez hozzájárulhat az is, hogy rendszeresen tartanak olyan fókabemutatókat, amelyeken a látogatók számára is érezhetően nagy kedvvel vesznek részt az állatok. Számos európai állatkertben tartanak borjúfókákat, és bár úgy tartják, kevésbé tréningezhetőek, mint a népszerűbb oroszlánfókák, a szegedi tapasztalatok szerint könnyen taníthatók az itt is alkalmazott pozitív megerősítésre épülő módszerrel.
A Peti nevet kapott kisfóka immár a második Szegeden született tengeri emlős.

Bár a valódi fókák közé tartozó borjúfóka még nem számít veszélyeztetett tengeri emlősnek, ugyanazok a tényezők veszélyeztetik, mint más fókákat, ceteket és tengeri teheneket: a túlhalászat és a halászhálóba gabalyodás, a vadászat és a tengerek szennyezése. Számos európai állatkertben élnek, és bár úgy tartják, kevésbé tréningezhetőek, mint a népszerűbb oroszlánfókák, a tapasztalataink szerint ők könnyen taníthatók az általunk is alkalmazott pozitív megerősítésre épülő tréning módszerével – erről a látogatók is meggyőződhetnek nap, mint nap.

riporter

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!