Bevették Norvégiát a Hód Úszó sportolói

Remekül szerepelt a norvégiai Stavangerben zajló 3 napos The Nort Sea Swim Meet elnevezésű úszóversenyen a Hód Úszó SE. Ez Norvégia egyik legrégebbi hagyományokkal rendelkező úszóversenye és idén 50. alkalommal rendezték meg.

Az első napon 1 arany és 3 ezüstéremmel mutatkoztak be:

• Horváth Ákos 200m pillangón a junior korosztály legjobb idejét úszva aranyérmet szerzett,
  • Kis Noel 50m gyorson és 50m háton rajtolt, a junior korosztályban 2 ezüstérmet zsebelt be. 50m hátúszásban B döntőbe került, és 25:69-es egyéni csúccsal, mindössze egy század másodperc hátránnyal a 2. helyen végzett,
  • Gál Olivér 100m mellen a 27. helyen csapott célba.

Szombaton folytatták az éremgyűjtést:

• Kis Noel megnyerte a 100m gyorsot,
  • Horváth Ákos 400m gyorson úszott nagyot, 3:58,37-es egyéni csúccsal a bronzérmet kaparintotta meg.

A zárónapon ráadásként még három pontszerző hellyel gyarapították az eredménylistát a vásárhelyiek:

• Horváth Ákos 100m pillangón éppen csak lecsúszott a dobogóról, 56,03-as idővel a 4. helyen, 200m gyorson 1:52,08-cal az 5. helyen végzett.
  • Kis Noel próbára tette magát 100m vegyesen, ahol figyelemre méltó 59,39-es idővel a 7. helyen zárt.
  • Gál Olivér 50m mellúszásban 28,23-as időeredménnyel a felnőtt mezőny 15. időeredményét úszta.

Kis Noel 1 arany és 2 ezüstéremmel, Horváth Ákos 1 arany, 1 ezüst és 1 bronzéremmel zárta a 3 napos versenyt – adott tájékoztatást a csapat.