sajatbanner

Az utolsó negyedbéli játékával győzte le a Vásárhelyi Kosársuli a Pápát

Tóth Tamás együttese az utolsó negyed előtt még csak 3 ponttal vezetett, a záró részben viszont magához ragadta a kezdeményezést. A végeredmény 87-76 lett.

Megnyerte a férfi kosárlabda NB I/B Zöld csoport negyeddöntő párharcának 1. mérkőzését a Vásárhelyi Kosársuli. Ahogy azt várták, kemény, izgalmas mérkőzés volt egy magát sokáig jól tartó pápai együttes ellen.

A csapatok fej-fej mellett haladtak. A félidőben 1 ponttal, 49-48-ra vezettek a hazaiak, a harmadik negyedben azonban sokáig a vendégek voltak előnyben, ezt sikerült a negyed végére visszafordítaniuk a Kosársuli játékosainak. Az utolsó negyedben villámrajtot vettek a vásárhelyiek, ám 81-65-ről 81-71-re jött fel a Pápa együttese. Szerencsére azonban sikerült ezt a támadást visszaverni. A párharc állása 1-0, a második mérkőzésre Pápán, április 9-én kerül sor.

A Kosársuliból 5 játékos is két számjegyű pontot ért el, közülük Bálint Erik volt a legeredményesebb, 21 ponttal (és 9 lepattanóval).

Vásárhelyi Kosársuli – Conoil Motax KC Pápa 87-76 (28-25; 21-23; 18-15; 20-13)