sajatbanner

Az ország legjobb hat klubja között a Hód Úszó SE

Három bajnoki arany, egy ezüst-, egy bronzérem és 3 pontszerző helyezés a Hód Úszó SE mérlege a 125. alkalommal megrendezett Úszó Országos Bajnokságon.

„Nagyon jó érzés volt ez az ötven. Örülök a győzelemnek, de a cél az, hogy jobb, akár nemzetközi szintű időt ússzak, a későbbiekben pedig az a cél, hogy megdöntsem az országos csúcsot” – nyilatkozta Gál Olivér, az ötven méteres mellúszás magyar bajnoka. Tegnap Ugrai Panna is gyarapította Hód Úszó SE érmeinek számát, 100 méteres pillangóúszásban nem talált legyőzőre. A férfiak mezőnyében Pető Bence jeleskedett, száz pillangón 0:54,55-ös időeredménnyel magyar bajnoki 5. helyet szerzett a kaposvári viadal zárónapján.

Az ország 63 klubjának versenyében a Hód Úszó SE különítménye a 6. helyen végzett.