Az éllovast nem tudta feltartóztatni a HVSC

A hajdúságiak ellen egy negyednyi zavar elég volt ahhoz, hogy ne tudja megszorongatni az éllovast a vásárhelyi férfi vízilabdacsapat az OB I/B-s pontvadászat ötödik fordulójában.

Egy perccel a félidei szünet előtt még 4-4 volt az állás, aztán a vendég Debrecen két emberelőnyös és három akciógóllal tudta nyomatékosítani tekintélyét, amire csak a negyedik játékrészben tudtak csak felelni a hazaiak, akik így 9. helyen állnak a 14 csapatos tabellán.

HVSC – Debrecen 6-10 (3-3, 1-2, 0-4, 2-1)

Szabó Tamás vezetőedző: – A bajnokság listavezetője látogatott hozzánk. Várható volt, hogy egy nagyon kemény egész pályás szoros emberfogást alkalmaznak, amivel megnehezítették a dolgunkat, de viszonylag gyorsan alkalmazkodtunk és több alkalommal is sikerült szép támadásokat vezetnünk. 0-3 után sem adtuk fel, kemény fizikai munkát beletéve visszajöttünk a mérkőzésbe és mindössze egygólos hátránnyal mentünk félidőre. Sajnos a 3. negyedben több apró hibát vétettünk támadásban és védekezésben is, melyet a Debrecen megbüntetett és ellépett tőlünk. De az utolsó negyedben sem adtuk fel, és sikerült faragni a hátrányból és összességében tudtunk egy nagyon korrekt mérkőzést játszani a bajnoki aranyéremre talán legesélyesebb DVSE ellen!