Az agrárképzés veszteséges a szegedi egyetemen

Az agrár-, a tanár- és a zenészképzés csak viszi a pénzt a Szegedi Tudományegyetemen, ezek a külföldi diákokat sem vonzzák – derül ki az intézmény kancellárjának nyilatkozatából, aki a Menedzsment Fórumnak adott interjút. 

– Nálunk tizenkét kar van. Vegyünk le ötöt és a klinikai központot, ami a régió legnagyobb egészségügyi ellátója, és akkor piaci alapon fenntarthatóan tudom működtetni az intézményt – mondta dr. Frendler Judit. – Nem fogok tanárokat, agrárszakembereket képezni és végképp nem tanítok zenészeket, amely karokat – ezek a külföldi diákokat sem vonzzák – jelen pillanatban keresztfinanszírozzuk, ahogyan a közfinanszírozott egészségügyi ellátást is. A piaci működés azt feltételezi, hogy nem cipelem a hátamon a veszteséges feladatokat. 

Azzal kapcsolatban , hogy idén országosan közel 20 százalékkal kevesebben adták be a jelentkezésüket az egyetemekre, hozzátette, a tanári, ápolói szakokra jelentkeztek kevesebben, miközben az lenne a feladat, hogy a gyerekek számára vonzóvá tegyék ezeket az életpálya-modelleket. 

Arra a pénzügyi kérdésre, hogy melyik egyetem van jobb pozícióban, az alapítványi formában működő intézmények vagy a hagyományos állami fenntartásúak, Feldner Judit azt válaszolta, egy nagy tudományegyetem vezetőjeként, ahol gyógyítási tevékenység is folyik, nem bánja, hogy nem kerültek bele az első körös átalakításba.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!