Vízilabda: félig teli vagy félig üres pohár?

Döntetlent játszott ugyanis a HVSC a tabellán előttük álló YBL WPC együttesével, bár sokáig vezettek.

A HVSC ebben az idényben többször kezdte rosszul a mérkőzéseit, most viszont minden fordítva történt, 1-1 után 5-1-re ugrottak meg a vásárhelyi fiúk, különösen Benkő Martin volt elemében ekkor.

Ahogy azt talán várni lehetett előzetesen, később felzárkóztak a fővárosi vendége, és 7-7-nél utol is érték Barna Tamás tanítványait, ám a HVSC újítani tudott és ismét két góllal elmentek, a negyedik negyed elején 11-9 volt az állás, azonban ezt sikerült kiegyenlíteni a vendégeknek, így ponttal távoztak a Gyarmati Dezső Sportuszodából. Sajnos a hazaiak két ötméterest is hibáztak.

HVSC – YBL WPC 11-11 (5-2, 2-3, 3-4, 1-2)
A vásárhelyi gólszerzők: Mekkel Máté 5, Benkő Martin 3, Holka Dániel 2, Bárándi Zoltán 1

A HVSC 22 forduló után 17 ponttal a 12. helyen áll az OBI/B-ben. A következő héten hosszú túra vár rájuk, hiszen Szombathelyen, az AVUS otthonában szállnak medencébe, május 4-én, szombaton 18 órától.