Vizes Eb: Ugrai Pannáék az első helyen kvalifikálták magukat a döntőbe

Bejutott a női 4×200 méteres gyorsváltó döntőjébe az Ugrai Pannával is felálló magyar váltó, ráadásul a legjobb idővel a belgrádi vizes Eb-n. A borítókép egy korábbi eseményen készült.

Ebben a számban 9 ország indult el, és csak egy előfutamot rendeztek, amelyet valamivel több mint egy másodperces előnnyel a magyar váltó nyert meg.

A váltó tagjai voltak, úszásban ebben a sorrendben: Ábrahám Minna, Jakabos Zsuzsanna, Ugrai Panna és Pádár Nikolett.

A magyarok egyébként Jakabos úszásánál vezettek először, ám mindvégig győztes pozícióban csak a Hód Úszó SE versenyzőjének úszásakor voltak. Ám a végén nyertek, 8:03.82-es idővel, a második helyezett Izraelt több mint 1 másodperccel megelőzve jutottak be a ma esti döntőbe.