A tram-train óriásberuházás a megye gazdaságára és a vállalkozások életére is nagy hatással lesz. A két nagy nyertesnek a Szeged Plázát és annak moziját, míg Hódmezővásárhelyen a Gyarmati Dezső Sportuszoda és Török Sándor Strandfürdőt gondolják a szakértők, hiszen mindkettőt közvetlenül érintik a járatok. Katona Zsolt ügyvezető szerint a hódmezővásárhelyi sportlétesítmények is akár a nyertesek között lehetnek. Ezekről beszélgettek szakértők a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Kommunikációs és Reklámklubjának mai rendezvényén, Hódmezővásárhelyen, a kamara irodájában.
A 6. tram-train szerelvény megérkezése után, a próbaüzem közepén a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara kommunikációs-, és reklámklubja előadás sorozatot indított a beruházás által érintett térség településein, Szegeden, Algyőn és Hódmezővásárhelyen. ennek első állomása volt ma Vásárhelyen. Úgy látják, több cég is kiemelten kedvezményezettje lesz a beruházásnak. Volford László. az esemény házigazdája, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Kommunikációs-, és Reklámklubjának elnöke elmondta, az összejövetel célja, hogy a megvalósulás árától függetlenül a megvalósult beruházás által megnyitott gazdasági lehetőségeket vizsgálják a meghívott vendégekkel.
Dr. Tóth István Tibor közlekedési szakértő, az SZTE Mérnöki Kar Gépészeti Intézet főiskolai docense azt emelte ki, hogy a közvetett haszon lesz inkább nagy a beruházás kapcsán, a közösségi közlekedésben ritka ugyanis a közvetlen megtérülés. Hódmezővásárhely számára közvetett haszonnak nevezte azokat az üzleteket, amik Vásárhelyen megvannak, de Szegeden nincsenek. Sok szegedi szeret most is átjárni vásárolni, számuk a tram-train karácsonyi beindulásával megnövekedne.
Arról nem is beszélve, tették hozzá a résztvevők, hogy a vonal mentén az üzletek akár kitelepülhetnek szebb időben, több ember korzózhat a környéken, ez pedig szintén a kereskedelmet és a vendéglátást segítheti elő.
A meghívott vendégek közül Katona Zsolt, a Hód-Fürdő Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, a hódmezővásárhelyi uszodának és strandnak is hatalmas lehetőség az, hogy ráadásul Strand-megálló néven meg fog előttük állni a tram-train, így pillanatok alatt bárki át tud jutni Szegedről is akár, úgy, hogy nem is kell vezetnie.
Példaként egy bíróságon dolgozó embert hozott fel, aki már jelezte, ha lenne mondjuk 2 óra szabadideje, csak felülne, a járművön, mivel lesz wifi, dolgozhat, úszik egy órát Vásárhelyen, és megy vissza az irodájába.
De elmondta azt is, hogy szerinte nagy lehetőség ez az egyetemnek is, meglátása szerint ugyanis a szegedi, az egyetemisták számára fenntartott sportlétesítmények kihasználtak és nincsenek is jó állapotban. A Tiszavirág Sportuszoda a sportolóknak és a kisebb iskolásoknak van fenntartva, az egyetemistáknak jóval kevesebb hely juthat benne. Szóbeszéd egyelőre, de szó volt róla, hogy épp ezek miatt esetleg Vásárhelyre költözhetne az SZTE Testnevelési és Sporttudományi Intézete, mondta Katona.
Elképzelhetőnek tartják azt is, hangzott el, hogyha egy diák/hallgató, aki a két város között ingázik, egy jó kis kollégiumi helyet (ami jelentős közösségi érzéssel is telítődik meg) nem hagy ott, de a sokszor drága albérletet már igen, és esetleg hazaköltözik, de Katona Zsolt ehhez azt is hozzátette, ő most is észleli, hogy sok magánszemély már most ad ki szálláshelyet, ezeknek és az érdeklődőknek is a száma megsokszorozódat, a járatok beindulásával november-decembertől.