Egy nagyon komoly témára, a karácsonyi tüzekre hívja fel a figyelmet az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság – igaz, meglepően vicces köntösbe bújtatták a tudnivalókat.
- Aki fel akarja gyújtani az adventi koszorút, az tegye ablakba, függöny közelébe, és felejtkezzen el az égő gyertyáról. (Évente ötven siker!)
- Aki a lángoló karácsonyfára, vagy a „Nálunk gyulladt fel leghamarabb a karácsonyfa” címre gyúr, az tegye közel a fűtőtesthez, gyújtson rajta gyertyát, használjon veszélyes izzósort, és azt tekerje jól össze, valamint helyezzen rá egy bútorlábat is. Az izzósorra.
- Aki csillagszóróval akar tüzet okozni, az a lakásban fényeskedjen vele, majd a még izzó pálcát dobja a kukába.
- Konyhasztrájkot hirdető háziasszonyok égessék oda az olajat, műanyag kést, konyharuhát, karácsonyi kuglófot, miegyebet.
- Kutyádat, macskádat, aranyos, ám puffadt aranyhörcsögödet engedd a fa közelébe. És vedd föl videóra. Az fontos.
Azonban ha nem akarjuk, hogy ellopják a karácsonyunkat, ne hallgassunk a Grincsre:
- Az adventi koszorú közelében ne legyen gyúlékony tárgy.
- A fenyőt megvásárlás után egy vödör vízben tároljuk, így magasabb a nedvességtartalma és nehezebben gyullad meg.
- Ha hosszabb a fényfüzér vezetéke, vagy a hosszabbító, mint amilyenre épp szükségünk van, akkor is ki kell fektetni az egészet. Ha összetekert állapotban helyezzük feszültség alá, annyira fel fog forrósodni, hogy meg fog gyulladni.
- Éjszakára mindig húzzuk ki a fényfüzért a konnektorból.
- A csillagszórók a legkönnyebben beszerezhető, legegyszerűbben működő tűzijátékok. Azért nagyon veszélyesek, mert 1000 és 1600 celsius fok közötti hőmérséklettel égnek. A forró szikrák egészen messze is elpattanhatnak, és nagyon könnyen meggyújthatják a környezetüket.