Ugrai Panna nyerte a királyszámot Sopronban

A Sopron Open válogatóverseny 1. versenynapján Ugrai Panna 100m gyorson állt rajthoz. Hatodik idővel került döntőbe, majd begyújtotta a rakétákat, és rajt – cél győzelemmel, 0:55,56-os idővel, a magyar női mezőny legjobb eredményét úszva, aranyérmet szerzett – adta hírül a Hód-Úszó SE.

Kis Noel szintén 100m gyorson rajtolt és a B döntőbe kvalifikálta magát. 0:50,90-es egyéni csúccsal, legeredményesebb serdülőkorú versenyzőként összesítésben a 10. helyen végzett. Időeredménye az A döntőben 6. helyet ért volna.

Az átigazolás alatt álló Varga Lili két hónapja készül a Hódoknál, 100m gyorson és 100m pillangón is óriásit úszott: mintegy 2 másodperces egyéni csúccsal 12 évesen az abszolút mezőny 33. és 37. helyén zárt.

Pannáért a vasárnapi programban 200m gyorson szoríthatunk.