Ugrai Panna mindent vitt a Serdülő-Ifjúsági Országos Bajnokságon

Állták a sarat a Hód-Úszó SE versenyzői a hétvégén a budapesti Tüskecsarnokban megrendezett Országos Bajnokságon. A legjobb eredmények mégis Ugrai Pannához, és Dohányos Annamáriához köthetőek. Tíz éremmel, és számos dobogós helyezéssel tértek haza.

Az első napon Ugrai Panna ezüstérmet szerzett 100m hátúszásban, és 5. helyezést ért el 50m gyorson. Dohányos Annamária 100m mellúszásban lett bronzérmes, Forján Anna Bojána pedig 100m háton 4. helyen zárt.

Időeredmények:

Ugrai Panna – 100m hát – 1:03,74, 50m gyors – 0:27,04

Dohányos Annamária – 100m mell – 1:13,83

Forján Anna Bojána – 100m hát – 1:06,21

Ugrai Panna, érmeivel

A Serdülő-Ifjúsági Országos Bajnokság második napján Ugrai Panna első éves ifiként is legyőzhetetlennek bizonyult 50m pillangón és 200m vegyesúszásban egyaránt. Időeredményei: 50m pillangó – 0:27,63 egyéni csúcs, 200m vegyes – 2:16,88.

Pontszerző 7. helyen végzett a Forján Anna Bojána, Ugrai Panna, Dohányos Annamária, Csatlós Flóra összeállítású 4×100-as lány gyorsváltó.

A verseny harmadik napján Panna teljessé tette az ifi OB-s éremkollekcióját, 200m hátúszásban 2:19,71-es időeredménnyel bronzérmet szerzett. A nap meglepetésembere volt a Hód-Úszónál készülő, de az átigazolási szabályzat miatt még tótkomlósi színekben versenyző Bányik Barnabás, aki bronzérmet szerzett 200m hátúszásban. Időeredménye 2:11,69. Forján Anna ugyanebben a számban 4. helyezést ért el 2:22,02-vel, Dohányos Annamária pedig 200m mellúszásban szerezte meg az 5. helyet 2:42,64-es időeredménnyel.

Az OB zárónapján ismét Ugrai Panna volt az éremhalmozó, aki bő félóra leforgása alatt mindhárom medálból begyűjtött 1-1-et. 50m mellen 0:33,69-cel bronzérmet, 50 háton 0:29,42-vel ezüstérmet szerzett,

100m pillangón 1:00,24-es időeredménnyel Ifjúsági országos bajnoki címet szerzett Mindhárom időeredménye egyéni csúcs. 100 m pillangós idejével az ifi EB szintidejét is megúszta. Nem mellékesen mindezt első éves ifiként az egy évvel idősebbek mezőnyében teljesítette.

Dohányos Annamária ifi bajnoki ezüstérmes 50m mellúszásban 0:33,43-as idővel. A Forján Anna, Dohányos Annamária, Ugrai Panna, Csatlós Flóra összeállítású 4×100 m-es lány vegyesváltó 4:22-37-es időeredménnyel szintén ezüstérmes az országos mezőnyben, megelőzve többek között a Jövő SC és a BVSC csapatát is.

Ugrai Panna edzője Máté Hunor a Hódpressnek elmondta, hogy tökéletesen elégedett a Hód – Úszó teljesítményével. Köszönetet mondott az MUSZ-nak, hogy megtartották a versenyt a korlátozások bevezetése után néhány nappal. Mint elmondta, a covid helyzet jelentősen visszavesz a fiatal úszók tapasztalatszerzési lehetőségeiből, mivel külföldi versenyekre nem tudnak járni.

Mint mondja,

minden más környezet, bírói hozzáállás építő jellegű a fiataloknak. Más taktikai felkészültségű versenyzőkkel találkoznak, erősebb mezőnnyel, bár véleménye szerint a magyar mezőny is rendkívül erős.

A csapat tovább készül, remények szerint megtartják a Gyermek Regionális Bajnokságot decemberben, majd később a Felnőtt Magyar Bajnokságot is.