Ugrai Panna és a magyar úszók pert nyertek az állammal szemben

Ugrai Panna és a magyar úszók pert nyertek az állammal szemben

A 2022-es Világjátékokon Magyarország 11 aranyéremmel a hatodik helyen végzett a nemzetek között , az alabamai Birminghamben megtartott eseményen. Azonban a sportért felelős minisztérium szerint ezért a teljesítményért nem járt a sportolóknak a rendeletben meghatározott jutalom.

Magyarország egy 2013-as kormányrendelet alapján a Világjátékokon 1–8. helyen végző sportolókat honorálja. 17,5 millió jár az első helyezettnek, de a nyolcadik helyen végzőnek is egymillió forintot utalnak. A versenyt követően kilenc, úszásból ismert sportolóval szemben azonban úgy határozott a Nemzeti Versenysport Szövetség, hogy az ő versenyszámuk nincs abban a körben, ami állami pénzjutalomra jogosítaná őket.

Az érintettek ezt vitatták, és közülük nyolcan jogi útra terelték az ügyet. A bíróság első fokon az NVESZ-nek adott igazat, másodfokon azonban a Fővárosi Ítélőtábla márciusban helyt adott a sportolóknak – derült ki a Telexhez eljuttatott dokumentumokból.

Balog Gábor, Takács Krisztián, Szabó Szebasztián és Gyárfás Bence két váltószámban (akadályúszás és a 4×50 vegyes váltó) nyert, a teljesítményükért fejenként 17,5 milliós jutalmat kaphatnak, illetve a három év alatt felgyülemlett késedelmi kamatokat.

Senánszky Petrának és Ugrai Pannának 16,5 millió, Jakabos Zsuzsának 12,5, Verrasztó Evelynnek négymillió forint jár, amit az alperesnek, vagyis a Honvédelmi Minisztériumnak kell kifizetnie, mert a sport 2022 óta oda tartozik. A fizetési határidő április 25-én jár le.

Fővárosi ÍtélőtáblaHonvédelmi MinisztériumjutalomUgrai Pannaúszásúszóverseny