Több mint hatvan végzőst köszöntöttek a Mezőgazdasági Karon

64 hallgató kapta meg oklevelét a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának diplomaátadó ünnepi kari tanácsülésén, köztük 32-en kiváló minősítéssel – adta hírül oldalán az intézmény.

A mezőgazdasági mérnöki alapképzési szakon, angol nyelven 12-en szereztek diplomát. Szakirányú továbbképzési szakon 28-an vehették át diplomájukat. Közülük

  • precíziós agrárgazdálkodási szakirányú továbbképzési szakon 11 fő,
  • mezőgazdasági értékbecslő szakirányú továbbképzési szakon 1 fő,
  • vadgazdálkodási igazgatási szakirányú továbbképzési szakon 10 fő,
  • növényvédelmi szakmérnök szakirányú továbbképzési szakon 6 fő szerzett végzettséget.

Felsőoktatási szakképzésben 24-en vehették át oklevelüket az ünnepségen: 3 ménesgazda, 10 gyógy- és fűszernövények és 11 mezőgazdasági felsőoktatási szakképzésben végzettséget szerzett hallgató ünnepelhetett.

Dr. Mikó Edit, az SZTE Mezőgazdasági Karának dékánja beszédében az élethosszig tartó tanulás jelentőségére hívta fel a figyelmet. A mezőgazdaság gyorsan változik, folyamatos felkészültséget igényel, ezért arra kérte az ünneplőket, hogy folyamatosan újítsák meg tudásukat szakterületükön, hogy ugyanilyen naprakész tudással rendelkezzenek, mint amivel a Kar most kibocsátotta őket.

Prof. Dr. Kónya Zoltán, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese beszédében kiemelte, hogy a diplomaátadó alkalom arra, hogy egy pillanatra a frissen végzettek megálljanak és tudjanak örülni a megszerzett tudásnak és megünnepeljék magukat. Hozzátette, a diplomások immár a Szegedi Tudományegyetem nagy családjához tartoznak.

Dr. Berényi Károly, Hódmezővásárhely alpolgármestere búcsúzott a hallgatóktól a város nevében, aki az iskola múltját és az intézményhez kapcsolódó személyes emlékeit idézte fel.

A végzősök nevében Zheng SiTing mezőgazdasági mérnöki alapképzési szakos hallgató (angol nyelven) és Horváth Tímea vadgazdálkodási igazgatási szakmérnök szakirányú továbbképzési szakos hallgató mondott búcsúbeszédet. Horváth Tímea felidézte a pandémia online oktatással telt időszakát, amely arra tanította meg, hogy az egyén önmagában sokkal nehezebben boldogul, mint egy összetartó csapatban.

Az esemény egyik különlegessége volt, hogy a 2 évvel ezelőtt indított gyógy- és fűszernövények felsőoktatási szakképzésen idén végzett az első évfolyam. A legidősebb diplomásunk 59 éves volt, külföldi végzőseink közül 7 fő kínai, 3 fő kenyai, 1 fő indiai és 1 fő pakisztáni hallgató szerzett diplomát.

Íme a VTV összefoglalója:

diplomaDr. Berényi KárolyDr. Kónya ZoltánDr. Mikó EditHódmezővásárhelySzegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági KarSZTE