A szanitergyárban működő érdekképviselet havi tájékoztatásba kezdett arról, hogy a munkatársak fizetésének értéke mennyit romlik az áprilisi béremelésig. Közben a német konszern részvényének árfolyama szeptember óta 46 százalékkal nőtt.
Februárban megkezdődnek a bértárgyalások a Villeroy & Boch Magyarország Kft.-nél az áprilistól esedékes fizetésemelésekről. A vásárhelyi szanitergyárban a legfrissebb nyilvános céginformációs adatok szerint 778 főt foglalkoztatnak, ami azt jelenti, hogy a német tulajdonú vállalatcsoport összes dolgozója (6408) közül minden kilencediket a magyar leánycégnél foglalkoztatnak.
A munkavállalók érdekképviseleti feladatait ellátó szakszervezeti alapszervezet a napokban tájékoztató kampányba kezdett közösségi oldalán arról, mekkora mértékben csökkent a dolgozók reálkeresete a korábbi béremelések ellenére a drasztikusan emelkedő infláció miatt. Álláspontjuk szerint 2021 áprilisa és 2022 decembere között 9,8 százalékkal romlott az a mutató, amely rávilágít, hogy a a havi munkabérből mennyi terméket és szolgáltatást tudnak megvásárolni. Eszerint, ha januártól közel tíz százalékkal növelték volna a vásárhelyi munkások bérét, annyit keresnének, mint 2021 tavaszán. Azt tervezik, hogy a bértárgyalások lezárultáig havi rendszerességgel közlik, a pénzromlás aktuális számait figyelembe véve hogyan csökken az üzemi alkalmazottak reálbére.
Mindeközben a tőzsdén felettébb jól teljesítenek a Villeroy-részvények. A mélypont tavaly szeptember végén volt, mikor 13,5 euróért vették a konszern értékpapírjait, a legutóbbi kereskedési napon viszont már 19,7 euróért cseréltek gazdát a részvények, ami arra enged következtetni, hogy jó évet zárt 2022-ben a vállalatcsoport.