Közösségi oldalán sorolja fel tételesen indiai utazásának költségeit Márki-Zay Péter polgármester, reagálva azokra a vádakra, miszerint luxusutazáson venne részt. Posztjában emlékeztet, vannak és voltak olyanok, akik luxusutakra mentek.
Cáfolja Márki-Zay Péter polgármester azokat a vádakat, miszerint luxusutazáson venne részt Indiában. Mindezt azért teszi, mert ahogyan írja: „hallom, hogy tolvajpárti politikusaink és kitartott médiájuk az egyhónapos utazásomat luxusutazásként részletesen taglalják és kritizálják”.
A polgármester rögzíti, hogy nem várt mást, de „azok kedvéért, akiknek még nem ment el teljesen a józan esze és nem a propaganda hazugságaira kíváncsiak”, leszögez pár tényt:
„India Orbán Viktor szerint (!!!) nem a luxusutazás, hanem a kultúra és a jövő miatt fontos, aki luxusra vágyik, ne ide jöjjön – ezek szerint Lázár János propagandistái nem hisznek a miniszterelnöknek? (Aki mellesleg közpénzen, hat testőrrel, ötcsillagos szállodában volt Dél-Indiában, tehát ha valaki kételkedni akarna szavaiban, akár megtehetné…)”
Tételesen felsorolta, mi mennyibe kerül utazása során. Posztjában azt írja, hogy „vannak dolgok, amik tényleg drágák (legolcsóbb repülőjegy katari átszállással 220 ezer forint volt mindenestül, oda-vissza, csomaggal), vannak, amik magyar árszinten vannak (belépő külföldieknek egy maharadzsa palotájába két főre 3-5000 Ft), de a legtöbb dolog nagyon olcsó:
– taxi/riksa 400-800 Ft alkalmanként, de még 30 km-re is csak 3500 Ft
– szálloda két főre reggelivel 5000-18000 Ft
– McDonald’s vagy Domino Pizza két főre 2300-4000Ft, üdítővel, fagylalttal, stb
– éttermi vacsora két főre 2500Ft, szállodában akár 5000 Ft
– egyhavi mobil-előfizetés korlátlan hívással és 42 GB szupergyors internettel 2250 Ft
– egy női cipő (nem vettem): 450 Ft, egy kasmír-sál 4500-9000Ft (mindkettővel átvágnak, az ő költségük ennek töredéke, innentől csak az alkudozáson múlik az ár), egy hűtőmágnes 120 Ft, egy képeslap szintén…
– vonatjegy fekvőhellyel 500-600 km-re 2-3 osztályon, klímával, mosott ágyneművel 4-6000 Ft (turista-osztályon, sleeper-en ennek harmada lenne, de eddig kaptunk jegyet a jobb osztályokra is, de az első osztály már hetekre előre elkelt)
– sofőr autóval, benzinnel, útdíjjal egész napokra, korlátlan használatra: 25-35 ezer Ft/nap
– 1 liter víz 90 Ft, üdítő 180 Ft, chips 180Ft, csoki 450 Ft, vonaton reggeli 360 Ft”
Írásában arra is kitér, hogy mindezt miből finanszírozza. Azt írja, hogy „egy jótékony kormányzati lépésnek köszönhetően” most emelkedett a fizetése, „és egy félreértésnek köszönhetően még az előző ötéves ciklus ki nem vett 28 nap szabadságát is pénzben kaptam meg (ezért is támadott annak a Lázárnak a stábja, aki polgármesterként 4 év alatt 134 napot fizettetett ki magának, mégsem kérdezte meg senki, hogy hazudik-e, amikor az állítja, hogy minden egyes munkanap dolgozott…).”
Márki-Zay megjegyzi, hogy vicces az, hogy miközben az ő indiai útjának finanszírozását kritizálja Lázár János sajtója, a miniszter éppen olyan nyilatkozatot tesz, amelyben elítéli a magyarok azon „rossz szokását” miszerint szeretnek mások zsebében turkálni. Lázár János mindezt arra a kérdésre válaszolta a 444.hu újságírójának, hogy mit szól A dinasztia című dokumentumfilmhez.
Márki-Zay Péter posztjában még felveti, hogy szívesen leül nyilvánosan megbeszélni Lázár Jánossal a költekezéseiket, de előre látja, hogy „ehhez most sem lesz bátorsága” a miniszternek.
„Neki egyetlen szállodai szoba került annyiba 10 évvel ezelőtt, mint nekem egy indiai út – és persze csak a véletlenen múlott, hogy nem sikerült közpénzen hetyegnie. Neki egy hétvégi vadászata 28 millió volt Csehországban, amennyit több év alatt sem keresett meg hivatalosan, leadózva, korrupció nélkül” – fűzi hozzá és megemlíti, hogy „az a Lázár-média pörög az indiai utamon, amely agyonhallgatta, hogy Orbán egy hónapja volt itt, azok kérdezik, hogy miből telik erre, akik eltitkolják lopott vagyonukat, soha nem számoltak be sem kampányaikról, sem családjuk vagyonáról, de hazugságokkal hergelni a tudatlan választóikat gátlástalanul tudják…”