Szökőkút is készül a Kossuth tér cukrászda felőli részére

Ma körbekordonozták a területet, s ezzel elindult a Kossuth tér délkeleti része közel 200 milliós rekonstrukciója. 68 milliót az Ótemplom környékére, 129 milliót a Sarokház előtti térre költenek.

Geodéta tűzte ki a telepítendő növényzet és a leendő útszerkezet nyomvonalát a Szántó Kovács János szobor közti zöldterületen, s ezzel megkezdődött a belváros rehabilitációjának második és harmadik üteme. A munkálatokat a fővárosi Trigon-Home Kft. nyerte el.

Ütemterv szerint haladnak majd

– Nagyon sok panasz érkezett arra, hogy a belváros nagy része betonnal fedett, ezeket a részeket szeretnénk növényekkel letakarni. Látványelemekkel gazdagítjuk a környezetet – mondta Molnárné Kőfalvi Ágnes projektmenedzser.

Méltóbb helyre, a jelenleginél hátrább, előnyösebb pozícióba kerül a Szántó Kovács János szobor, az Ótemplom kertje nem változik, ám mivel az Örökségvédelmi Hivatal munkatársai szerették volna visszaidézni a védfal egykori nyomvonalát, ezt növénykazettákkal, díszítésekkel oldják majd meg. Padokat helyeznek ki a leendő sétányokra.

Az Ótemplom köré, a tervek szerint 1500 cserjét, évelőt és díszfüvet ültetnek, a templom körbejárható lesz. A Magtár körüli sétányon új, téglaburkolatú járdát építenek, kerékpártárolókat helyeznek el, illetve új padokat és kukákat telepítenek.

A térrész szintkülönbségét elválasztó, még 1965-ből származó mellvédjét elbontják, s az Ótemplom felől a sarokház felé vezető lépcső helyére is újat építenek.

Rá is írták, mi lesz a régi lépcső sorsa

A belváros rehabilitációja korábbi elemei a Rotary sétány kialakítása, a Hősök tere szökőkútja vagy a Szent Antal utca felújítása voltak.

A Kossuth tér ezen része állapotát az látta pontosan, aki be is merészkedett a parkos részébe. Azt tapasztalhatta, hogy vannak azért ott mindenféle problémák.

Az egyik, hogy a nyári menetrendszerű fűnyírás nem csak azért jár nagy porral, mert itt túlnyírják a füvet, hanem azért is, mert egyáltalán nem egyenletes a talaj, azt buckák teszik egyenetlenné. Az itt lévő fenyők alatt tégla- és építési törmelék rejlik, de ezen botladoznak azok, akik az ótemplomtól a sarokház előtti lépcsőhöz közlekednek. Azt, hogy ez a törmelék az épület 1964-1965-ös építésekor maradt-e a helyszínen, vagy még az ótemplomi bazársor 1960 év végén indult, majd 1961 elején befejeződött lebontása után, ma már senki sem tudja.

belvároskcióKossuth térSzántó Kovács János szoborVásárhelyzöldítés