A lakástüzek következtében 29 ember sérült meg, többségük füstmérgezést szenvedett. 3 emberen pedig már nem lehetett segíteni. Leggyakrabban idős emberek válnak ilyen eset áldozatává, mert mire észlelik a tüzet, addigra már halálos mennyiségű füstöt lélegeztek be – hívja fel a figyelmet a Csongrád-Csanád Megyei Katasztrófavédelem.
A tűzoltók a tűzzel érintett épületekből 21 embert mentettek ki. A lángok megfékezése átlagosan negyven percet vett igénybe. A lakástüzek harmincnyolc százalékát tíz percen belül eloltották a tűzoltók – tudatták.
14 alkalommal a kéményben keletkezett a tűz, de gyakori volt, hogy a konyhában, a hálóban, tárolóban, vagy a nappaliban csaptak fel a lángok. Tájékoztatásuk szerint a legtöbb lakástűz elektromos problémára, nyílt láng használatára, a fűtés hibáira, főzésre, vagy dohányzásra vezethető vissza. Több mint 20 épület oltásakor gázpalackok jelenléte nehezítette a beavatkozást.
Azt írják, a legbiztonságosabb, ha úgy vágunk neki a fűtési szezonnak, hogy előtte egy szakember ellenőrizte a fűtőeszközünket, és egy kéményseprő megvizsgálta a kéményünket. Hibás vagy szabálytalan kémény működtetése esetén kéménytűz és szén-monoxid-mérgezés következhet be. Szeptember végéig 72 szén-monoxiddal összefüggő eset miatt riasztották a tűzoltóegységeket, 7 ember szenvedett szén-monoxid-mérgezést, 2-en pedig életüket vesztették a mérgező gáz miatt – közölték.