Csak a jogerősítést magállapító végzést. A lényeg: a Pécsi Törvényszék január 26-án Szabó Bálint, szegedi önkormányzati képviselő keresetét elutasította, és így jogszerűnek ítélte meg a szegedi közgyűlés azon határozatát, amelynek értelmében Szabó méltatlanságát mondták ki, egyben az önkormányzati képviselői megbízatás megszűnését is rögzítették. Az április 12-i közgyűlés előtt az az információ terjedt el, hogy képviselő maradhat Szabó Bálint (aki részt is vett az önkormányzat pénteki ülésén), és a Pécsi Törvényszék hatályon kívül helyezte korábbi döntését.
Azonban a Törvényszék közleményt adott ki, melyben a következőket rögzítették:
- A Szabó Bálint kérelmét elutasító ítéletet a törvényszék – Szabó bejelentett lakóhellyel, kézbesítési címmel nem rendelkezett – hirdetményi úton kézbesítette, ez alapján pedig az ítéletet 2024. április 8-án meghozott végzésével jogerősítette.
- Ezt követően a képviselő által bejelentett eljárási kifogás folytán a törvényszék megállapította, hogy a hirdetményi kézbesítés nem volt szabályszerű, ezért a bíróság, kizárólag az ítélet jogerőre emelkedését tévesen megállapító, 2024. április 8-i végzését helyezte hatályon kívül.
A Pécsi Törvényszék hangsúlyozza, hogy a méltatlanság megállapítását és dr. Szabó Bálint Gábor önkormányzati képviselői megbízatása megszűnését kimondó közgyűlési határozatot támadó keresetet elutasító ítélet hatályon kívül helyezésére nem került sor, mindösszesen az még nem emelkedett jogerőre.
Arra is utalnak közleményükben, hogy Szabó Bálint perbeli magatartása a jóhiszemű joggyakorlás követelményével ellentétes, perelhúzó magatartása is közrehatott a kézbesítési nehézségek kapcsán.
A méltatlanságnak a szegedi közgyűlés általi kimondására azért került sor, mert Szabó Bálint 2022. szeptember 21-én a budapesti Nagykőrösi úton bevágott a miniszterelnököt kísérő konvoj menetébe, ezért Szabót először letartóztatták, majd év 6 hónap – 4 év próbaidőre felfüggesztett – börtönbüntetésre ítélték, valamint 6 évre eltiltották a közúti járművezetéstől.