Bereczkiné Palócz Gyöngyi kimagaslóan sikeres szakmai életútja elismeréseként méltán érdemelte ki a Szakképzésért Apáczai Csere János-Díjat.
Az Apáczai Csere János-díj 1973-ban alapított, az oktatásügyet felügyelő miniszter által adományozható szakmai elismerés pedagógusok és főiskolai, egyetemi oktatók részére. A kultúráért és innovációért felelős miniszter a szakképzés és felnőttképzés területén végzett kimagasló színvonalú munka és példamutató tevékenység elismeréseként minden évben Szakképzésért Apáczai Csere János-díjat adományoz a legkiválóbb oktatók részére.
Az idén 10 oktató kapott elismerést, közöttük Bereczkiné Palócz Gyöngyi, a Hódmezővásárhelyi SZC Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskola oktatója. A díjat a napokban a Váci Kilátó Piarista Pályaorientációs és Munkaerőpiaci Fejlesztő, Módszertani Központban adta át Magyar Zita, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elnöke és Hankó Balázs leendő kulturális és innovációs miniszter.
Bereczkiné Palócz Gyöngyi a Komócsin Zoltán Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakmunkásképző Iskolában szerzett cukrász szakképesítést. 2002-ben élelmiszer-technológus mérnök diplomát szerzett minőségbiztosító és termékfejlesztő szakirányon az SZTE Élelmiszeripari Főiskolai Karán. 2014-ben megszerezte szakoktatói diplomáját is.
A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskola jogelődjében 2007-ben kezdett tanítani, mint cukrász szakoktató. Célja a szakmájukat szerető és értő szakemberek képzése, emellett egyaránt fontosnak érzi a tehetséggondozást és a felzárkóztatást is.
Tanulóit évek óta készíti fel a szakmai versenyekre, így a Szakma Kiváló Tanulója Versenyre, ahol egy alkalommal II. helyezést értek el. A Pelikán Kupán csapatban és egyéni kategóriában több alkalommal arany és ezüstérmet, illetve különdíjat nyertek, a Grillázs Majális versenyen, az Illésy Kupán szintén egyéni és csapat kategóriában is arany-, ezüst- és bronzérem minősítést is kaptak.
A több mint egy évtizede folyó magas színvonalú oktatói munka mellett aktív közösségépítő tevékenységet folytat és ápolja a szakmai kapcsolatrendszert is. Folyamatosan együttműködik a vendéglátó területen dolgozó kollégákkal az iskolanapok és a pályaválasztási börzék, nyílt napok rendezvényein. Fontosnak tartja a tanulókat foglalkoztató vállalkozókkal való folyamatos kommunikációt és kapcsolattartást az eredményes oktatás és a duális képzés érdekében.
Önmagát folyamatosan fejleszti, rendszeresen részt vesz hazai és nemzetközi szakmai
továbbképzéseken. Kimagaslóan sikeres szakmai életútja elismeréseként méltán érdemelte ki a Szakképzésért Apáczai Csere János Díjat.