Az ötlet Dömötör Mihálytól, a Lucien Hervé Kamera Klub elnökétől származott, aki más városok példáján felbuzdulva szervezte meg ezt a találkozási lehetőséget a fotózás szerelmeseinek. A környező városokból is jöttek a helyi Ifjúsági Klubba, hogy eladásra kínálják a régi fényképezőgépeket és azok tartozékait azoknak, akik az analóg technikát kedvelik.
A szegedi Horváth Péter igazi kincsekre bukkant az első vásárhelyi fotóbörzén, amelynek az Ifjúsági Klub adott helyet.
,,Körülbelül a ’40-es években készült kamera, egy ilyen harmonikás kamera, tehát gyakorlatilag egy komplett készletre sikerült bukkanni, különböző negatívokkal, szűrőkkel. Tehát már egy abszolút nagy eszmei értéke van csak ennek a készletnek”
– magyarázta a Vásárhelyi Televíziónak Horváth Péter.
Más azért jött Makóról, hogy örökségből származó eszközparkját, köztük egy közel százéves fényképezőgépen túladjon. Kiss Ernő maga is sokáig fotózott, ezért azt szeretné, ha portékái értő kezekbe kerülnének.
,,Interneten láttam, hogy az első alkalommal tartják meg, budapesti példára. Vannak régi fényképező- meg filmfelvevő készülékeim, meg egyéb fotó felszerelésem, amitől szeretnék megszabadulni, idézőjelbe, jó értelemben. Tehát nem a kukába egyből, hanem valami szakmai hozzáértéssel. Gyűjtőkkel, meg egyebekkel ismerkedni, szakmailag beszélgetni”
– árulta el Kiss Ernő a VTV-nek.
Az ötletgazdának, Dömötör Mihálynek éppen ez volt a célkitűzése, hogy a fotóbörze a hasonló gondolkodású emberek számára szakmai találkozási ponttá váljon.
,,A fotóbörze, meg egyáltalán a piacokon, meg a vásárokon az áruk és az eszmék is gazdát cserélnek. Tehát beszélgetés, barátság alakulhat. Ha más nem, akkor levelezés, mert valami érdekelne. Hát erre is szintén jó és valóban, tehát valamilyen közösségépítés föltétlen”
– mondta Dömötör Mihály.
Helyben és a környező városokból mintegy 25-en vettek részt az első vásárhelyi fotóbörzén – hangsúlyozta a Lucien Hervé Kamera Klub elnöke, aki a sikeren felbuzdulva ebből az eseményből szeretne hagyományt teremteni a jövőben.