Menthetetlennek, visszataszítónak és botrányosnak nevezte Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes annak a néhány papnak a közelmúltbeli botrányát, amelyek – megfogalmazása szerint – „az egyházat és a keresztény közéletet egyaránt megrázták”.
Semjén Zsolt a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) szombati budapesti konferenciáján úgy fogalmazott: „ami visszataszító, az visszataszító, ami védhetetlen, az védhetetlen, a súlyos bűn, az súlyos bűn és ezt nem kell azzal relativizálni, hogy az egyházban az ilyen események töredékei a világban hasonló intézményekben előforduló bűnöknek”. Nem nehéz kitalálni, hogy szavai elsősorban a nemrégiben melegbotrányával a középpontba került Bese Gergő atya esetére reflektálnak. Ugyanakkor felvetette, az egyház ellenségeinek és kritikusainak, akik a gender-ideológiát propagálják, nem azt kellene mondaniuk, hogy „Welcome to the club”?
Visszataszítónak tartja a kettős életet, a szemforgató magatartást. Ennél már csak azt értékeli súlyosabb bűnnek, ha valaki ezekre még büszke is.
Amikor a saját, deviáns élethelyzetükből politikai ideológiát csinálnak és el is nevezik büszkeségnek. A legnagyobb bűn, ami létezik, ha a valaki a rosszat jónak mondja és a jót rossznak
– fogalmazott a Kereszténydemokrata Néppárt elnöke, aki hozzátette azt is, hogy „a Pitagorasz-tétel akkor is igaz, ha matektanár alkoholista. Jézus Krisztus evangéliuma akkor is érvényes, ha a plébános részeges vagy bűnös”.
Beszélt arról is, hogy aki politikai szerepet vállal avagy a közéletben részt vesz, annak tisztességesnek és hatékonynak kell lennie. Ha valaki nem tisztességes, akkor az erkölcsi stiklik nem csupán a pártjának vagy magának okoznak kárt, hanem a kereszténységnek, az evangélium hirdetésének is, fejtette ki Semjén Zsolt.