Pedagógusok Szakszervezete: A kormány mézesmadzagjáról leolvadt a méz

A Pedagógusok Szakszervezete közleményben tájékoztat arról, hogy teljesen eredménytelen a kormánnyal való egyeztetés a státusztörvény ügyében, bár éppen ma is tárgyaltak az államtitkárság és a pedagógus szakszervezetek képviselői. Azt kérik a kormánytól, hogy vonja vissza a törvénytervezetet, és üljenek le érdemben kidolgozni az oktatás átfogó reformját a szakmai és civil szervezetekkel.

Közleményükben sérelmezik, hogy a kormány szándékosan összemossa a státusztörvényt a béremeléssel. Közben, ha elfogadják a státusztörvényt, megszűnne a tanári kar maradék autonómiája, napi 12 óra lehet a munkaidő, hetente akár 48 is, ingyen lehet helyettesíteni 80 órában, szabadságáról berendelhető a pedagógus, aki bármely intézménybe átvezényelhető. Az ilyen korlátozások persze megkövetelik, hogy a pedagógus munkaidőn kívül se nyilatkozhasson negatívan a közoktatásról. Innen már csak egy lépés a pedagógusok megfigyelése, fegyelmi felelősségre vonásuk, fegyelmi büntetésként illetményük csökkentése. – fogalmaznak.

Azt is írják közleményükben, hogy „a kormány propagandája persze hatásos, sokan elhihetik, hogy 2025-ben 800 ezer forintos átlagbér lehet az oktatásban, ha megérkezik az uniós pénz. Béremelésnek híre-hamva sincs, már a Holdról is érzékelhető, hogy a kormány mézesmadzagjáról leolvadt a méz. Legalább láthatóvá vált a korbács.”

kormányPSZstátusztörvény