Ma délelőtt a Klauzál, majd a Nádor utca ovisai ismerkedtek Pup Olivér edző irányításával a korcsolyázás (örömeivel) a fedett jégpályán. Minden óvodából minden gyereket elhoznak majd ide.
Volt a gyerekek közt olyan, aki professzionális korcsolyázónak bizonyult, ugyanis jégkorongozik, volt aki először húzta a lábára a korit, s tíz perc múlva már magabiztosan száguldozott a jégen, de a többség még a bójákban kapaszkodott, csetlett botlott vagy éppen a popsijára csüccsent vagy épp hanyatt vágódott.
Ennek ellenére nem sírtak, inkább vidámak voltak a gyerekek, akiket Pup Olivér edző vezetett be játékos formában ezen téli sport szépségeibe, először persze inkább abba, hogyan lehet – a korcsolyával a lábukon – biztosan megállni, majd siklani is a jégen.
A korcsolyázás örömeit az őket kísérő óvónők is kipróbálták, s bizony köztük is volt olyan, aki még életében nem korizott.
– Az önkormányzat biztosította nekünk ezt a lehetőséget, hogy kijöjjünk ide a pályára, és mert agyon szeretünk mindent kipróbálni, nagyon örültünk neki – árulta el Uzonyi Szilvia, a Klauzál utcai óvoda óvónője, aki kollégáival 25 gyereket vitt el ma korcsolyázni. Hozzátette: – A korcsolyázás a gyerekek nagyon sok izmát, de a koordinációs képességüket és egyensúlyérzéküket is fejleszti.
Az összes önkormányzati óvodába járó gyereket elviszik korcsolyázni, így csak azok maradnak ki valamelyik alkalomból, akik éppen betegségük miatt hiányoznak.
– Arra kell figyelni, hogy ne csússzunk el! Mert könnyen beüthetjük magunkat és a kórházba kerülhetünk – osztotta meg a korcsolyázás lényegét Sós Gerold, aki azt is elárulta, azért szeret korcsolyázni, mert nagyon jó csúszni a jégen. – Soha életemben nem korcsolyáztam még, most, itt tanultam meg. Igaz mesélték már, hogyan kell.
Nem csak ő, de Mazur Hunor is úgy siklott a jégen, mint a profik. – Egy hónapja tanultam meg korcsolyázni, s nagyon szeretek. Jégkorongozok, mely lényege, hogy a korongot be kell lőni a másik csapat kapujába.
A gyerekeket korcsolyázni tanító Pup Olivér edző azt mondta, hogy vannak olyanok, akik igencsak könnyen megtanulnak korcsolyázni, ami mindenféle egyensúlyozással kapcsolatos készséget és a térérzékelést is fejlesztő sport. – Azért érdemes ezt kis korban elkezdeni, mert a legtöbb jeges sport korai specializációs, s ha már ovisként megtanulja valaki, az sokkal nagyobb eséllyel szerepel majd a verseny világában. Legelőször mindenki négykézláb megy, majd megtanul felállni és megállni egy helyben. A következő lépcsőfok a pingvinjárás, mely már az elindulás folyamatának része. Ez egy hatlépcsős jégiskola képzés első két-három mozzanata, amit a gyerekek itt megtanulhatnak – mondta a szakember, aki hozzátette, tíz alkalom kell hozzá, hogy a korcsolyázást valaki biztosan elsajátítsa.