Országszerte 240 tűzoltói beavatkozásra volt szükség szombaton

Több ház is lakhatatlanná vált az éjszaka folyamán a Dunától keletre átvonult viharzóna okozta károk miatt. A szegedi főügyeletre több mint száz bejelentés érkezett a megyénkből, ebből több mint hetven alkalommal kellett a szakembereknek beavatkozniuk.

„A bejelentések mintegy nyolcvan százaléka Szegedről érkezett, de a vihar szinte az összes településen károkat okozott” – idézte Molnár Krisztinát, a Csongrád-Csanád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivőjét a Délmagyar. A szóvivő elmondása szerint szombat estétől vasárnap reggel hat óráig 105 bejelentés érkezett a szegedi főügyeletre, amelyből körülbelül hetven esetben volt szükség tűzoltói beavatkozásra.

Mukics Dániel tűzoltó alezredes tájékoztatása szerint reggelig országszerte körülbelül 240 tűzoltói beavatkozásra volt szükség, jellemzően Csongrád-Csanád, Békés, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar, Borsod és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyékben.

A katasztrófavédelem munkatársainak legtöbbször kidőlt fák, letört ágak miatt kellett kivonulniuk, de több lakóépület is megrongálódott. Az alezredes szerint Csongrád és Szabolcs vármegyékben okozta a legsúlyosabb károkat a vihar.

Elmondta, hogy volt olyan település, ahol a jég, máshol a szél okozott kárt, illetve több épületbe, például Mórahalmon egy tanyába vagy Sajókápolnán egy családi házba is villám csapott, míg Békéssámsonon egy villám sújtotta fáról terjedt át a tűz egy ingatlanra. Buj településen két utcában jégeső rongált meg lakóépületeket, amelyek közül két ház lakhatatlanná vált, azokból hat embert kellett kiköltöztetni. Ibrányban egy családi ház tetőszerkezete ugyancsak olyan súlyosan megsérült, hogy az ott lakó két embernek el kell elhagynia otthonát. Az alezredes szerint sok helyen pincék, alagsorok kerültek víz alá.

bács-kiskun vármegyeBékésCsongrád-Csanád vármegyeJász-Nagykun-SzolnokKatasztrófavédelemvihar