Országos bajnokságon remekeltek a NICS-HSÚVC úszói

A napokban Szegeden rendezték az idei Cápa Országos Bajnokságot. A NICS-HSÚVC úszói fantasztikus eredményeket értek el.

Már az első nap nagyszerűen végződött, Nagy Olivér ezüst, Kohán Benjamin bronzérmet szerzett. Íme a részletes eredménysor:

• Kopornyik Gergő: 50 gyors 36.hely – egyéni csúcs

A második nap meglepetése a 4×200 férfi gyorsváltó volt, ahol mind a négy versenyzőjük felülmúlta önmagát és parádés versenyzéssel országos bajnoki címet szereztek.

• A váltó tagjai délelőtt: Kopornyik Gergő, Kohán Benjamin, Szőke Sándor Bendegúz és Nándori Ádám. Délután: Major Csanád – Szőke Sándor Bendegúz – Nándori Ádám – Nagy Olivér.
  • 400 férfi gyorson: Major Csanád – hatalmas egyéni csúcs 8.hely
    Nagy Olivér – 8.hely
  • 200 férfi vegyesen: Nándori Ádám 2. hely
    Nagy Olivér – 4.hely (hatalmas egyéni csúcs)
  • Török Luca: 400 gyors 10.hely – egyéni csúcs, 100 hát 18.hely – egyéni csúcs
  • Acsai Lilla: 100 hát 20.hely – egyéni csúcs
  • Kohán Benjamin: 200 vegyes 12.hely – egyéni csúcs
  • Szőke Sándor Bendegúz: 200 vegyes 15.hely – egyéni csúcs

A harmadik napon 5 fináléban voltak érdekeltek és több dobogós hely is született:

• Nagy Olivér 200 méter gyorson hatalmas csatában új egyéni csúccsal a dobogó második fokára állhatott fel.
  • Szőke Sándor Bendegúz 200 méter mellúszásban taktikus úszással és bődületes egyéni csúccsal bronzérmet szerzett.
  • Kohán Benjamin 100 méter pillangón legjobb idejéből 0,5 másodpercet faragva 6.helyen végzett.
  • Nándori Ádám élete harmadik 400 méter vegyesét úszta és második helyen végzett, így ismét bebizonyította, hogy van még szám, ahol számolni kell vele az élmezőnybe.
  • A 4×100 méteres vegyesváltó nagyon nagy csatában országos bajnoki 4.helyen végzett. A csapat tagjai délelőtt: Major Csanád – Szőke Sándor Bendegúz – Kopornyik Gergő – Kohán Benjamin, délután: Nándori Ádám – Szőke Sándor Bendegúz – Kohán Benjamin – Nagy Olivér.
  • Török Luca: 200 gyors 10.hely – egyéni csúcs
  • Acsai Lilla: 200 mell 18.hely
  • Nagy Fruzsina: 100 pillangó 14.hely
  • 4×100 női vegyesváltó 9.hely: Acsai Lilla – Posztós Léna – Nagy Fruzsina – Török Luca