A dolog nem törvényellenes, csak szokatlan. A magánklinikán többek között a kórház dolgozói közül is többen dolgoznának. A kórházi főigazgatóság soron kívüli vizsgálja az ügyet, korábban feléjük erről nem érkezett bejelentés.
Ahogy a 24.hu írja, hogy az Orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet vezetője, Duray Gergő magánklinikát nyitott, nem messze a kórháztól. Az intézetben jelenleg, a portál cikkének megírásakor a közkórházba szemészt, sebészt, neurológust, sürgősségi orvost, aneszteziológust, belgyógyászt, kardiológust és radiológust is kerestek, de az álláshirdetések között van boncmester segédi és felnőtt szakápoló is, ráadásul az is, hogy a traumatológiai osztály szünetel.
A portál kutatása szerint a magánklinikát létrehozó és működtető kft-t Duray Gergő szintén orvos, mégpedig házi gyermekorvos édesanyja vezeti.
A magánklinikán többen dolgoznának a kórház munkatársai közül is. Fontos megjegyezni, a lépés nem törvényellenes, és természetesen mindenkinek erejéhez mérten joga lehet több helyen állást vállalni, és ezzel saját megélhetését biztosítani. A portál idéz egy egészségügyi szakértőt, aki elmondta, hogy az előfordul és lehetséges, hogy egy orvos a közellátás keretei között megvizsgálja a betegét, majd – akár a gyorsabb ellátás ígéretével kecsegtetve – felajánlja neki a saját magánrendelésének a lehetőségét. Az viszont már nem tipikus és talán nem is etikus, ha a magánrendeléséről vinné át és gyógyíthatná tovább a betegét az állami ellátásba.
A lap megkereste az Országos Kórházi Főigazgatóságot (OKFŐ), akik először nem tudtak a magánklinika megnyitásáról, de amint tudomást szereztek a kórház vezetőjének tulajdonosi érintettségéről, az eset kapcsán – etikai és jogi szempontokat egyaránt figyelembe véve – soron kívüli vizsgálatot rendeltek el.
Már korábban is politikai téma volt a városban a köz-, illetve magánegészségügy összefonódása, Sebők Éva, a Momentum országgyűlési képviselője beszélt erről az őszi ülésszak első napján. Szerinte a kórházat és szakrendelőt orvos- és szakdolgozói hiány sújtja, folyamatosak a szakellátások szünetelései. Meglátása szerint aki teheti, az nem az orosházi kórházi ellátást veszi igénybe, hanem a távolabbi gyulai kórházba vagy a szegedi klinikára megy, illetve sokan a magánellátást választják, illetve sokáig a szülészet kapcsán Szentes volt a célirány, egészen addig, amíg, ideiglenes jelleggel, meg nem szűnt a szentesi szülészet tavaly év végén, és amelynek újranyitását őszre ígérték.
Sebők Éva szerint az a probléma, hogy az intézményvezető adófizetői pénzből felsővezetői fizetést vesz fel, közben magánszakrendelőt nyit, amelynek megszervezése jelentős mennyiségű munkaórát igényelhetett.
A portál kereste az intézményvezető orvost is, aki egyelőre nem válaszolt a kérdésekre.