Cserkó retró címmel a kollégium Facebook és Instagram oldalain felelevenítik a múltat úgy, hogy egy-egy rendezvénnyel párhuzamosan megmutatják, milyen volt a farsang, a sportnap vagy a ballagás a kollégium kezdeti éveiben.
A hódmezővásárhelyi Cseresnyés Kollégium története 1938-ban indult a Tanyai Tanulók Otthonával. Miután az intézmény létrejötte nem szokásos módon kezdődött, hamar a közfigyelem középpontjába került, és A Vásárhelyi példa néven emlegették.Emiatt már a kezdetektől dokumentálták az intézmény működését. Így egyedülálló módon, már az első 6 diákról is készült fénykép, de 1943 tavaszán a hódmezővásárhelyi Till Aranka műhelyében az összes diákról készült jó minőségű tablókép. Az intézményt ekkor már Cseresnyés Otthonnak hívták – tájékoztatta a Vásárhelyi Médiacentrumot a kollégium.
A kollégium történetének legnagyobb szakértője Pataki Béla kollégiumi nevelőtanár, aki az alábbiak szerint foglalta össze gondolatait a Cseresnyés krónikával kapcsolatosan:
1967-ben egyesült a fiú- és leánykollégium, a krónikás hagyomány tovább élt, de most már a kollégiumi közösségek írták meg a történéseket. 1967-től a 80’-as évek végéig számtalan, diákok által kézzel írott krónika maradt fent, ami jól tükrözi az egykori kollégisták gondolatait, érzéseit, de legfőképpen az élményeiket. Ezeknek köszönhetően a kollégium története az átlagosnál jobban lett dokumentálva. Akkor még kockás füzetekbe írva, nem a közösségi média felületein lájkokat vadászva.