Eddig alelnök volt, most helyi elnökké választották. Egy évtizede még egy egyetemista lányt pofozott fel. A képen Markó Csaba a tavalyi 1956-os megemlékezésen. Fotó: Fidesz Hódmezővásárhely/ Facebook
Markó Csabát választotta elnökévé a Kereszténydemokrata Néppárt vásárhelyi szervezete a közelmúltban. Bálint Gabriellát váltotta ebben a pozícióban. A Polgári Hódmezővásárhelyért Alapítvány kuratóriumi tagja, de tagja a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének, s mostanáig a KDNP helyi alelnöke volt.
Jogász és történész végzettségű. Utóbbiként több tanulmányt is írt Prohászka Ottokár katolikus püspök, író, politikus, a nemzetiségi hallgatók arányát korlátozó 1920-as törvény, a numerus clausus egyik fő ,,támogatójának” közéleti szerepvállalásáról, szociális tevékenységéről, a Nemzetgyűlésben betöltött szerepéről.
Markó Csaba annak idején kabinetvezetőként dolgozott a vásárhelyi városházán, Almási István polgármester munkáját segítve. majd dolgozott Grezsa István polgármester-jelölt 2019-es kampányában. 2019-ben egy interjúban jelentette be, hogy többedmagával megalakítja a Szövetségben Vásárhelyért Polgári Közösséget, amely várja soraiba a hozzájuk hasonló gondolkodású embereket, baráti társaságokat, és polgári köröket.
A KDNP új elnöke arról híresült el annak idején, hogy – amint azt a régi Index megírta – 2012 nyarán a Szegedi Ifjúsági Napokon ,,liberális kurvának” nevezett, majd felpofozott egy egyetemista lányt. Aki utóbb a kopasz fiatalembert a hódmezővásárhelyi polgármesteri hivatal honlapján lévő fénykép alapján ismerte fel.
Markó Csaba az Indexet beperelte a történtek megírásáért, egymillió forint sérelemdíjra tartva igényt, de a pert 2015-ben jogerősen elvesztette, miután a Fővárosi Ítélőtábla elutasította keresetét.
A történteknek nem lett munkajogi következménye, maradhatott kabinetvezető a városházán. Korsós Ágnes címzetes főjegyző a Délmagyar kérdésére azt írta – tette közzé annak idején a Vásárhelyi Hírek is – : „Dr. Markó Csaba ellen nincs és nem is volt folyamatban sem polgári jogi, sem büntetőjogi, sem bírósági, sem egyéb eljárás az adott ügyben, sem büntetés, sem elmarasztaló ítélet nem született ellene. Az ügyben egyedül dr. Markó Csaba indított az Index ellen személyiségi jogainak védelme érdekében eljárást, amelyet a bíróság végül elutasított. Dr. Markó Csaba – bár igazának bizonyítása nem sikerült a bíróság előtt – álláspontját továbbra is fenntartja, miszerint róla valótlan állítások jelentek meg a sajtóban. A munkáltatónak nem feladata magánügyi eljárások kommentálása, ahogyan egy bizonyítékokkal alá nem támasztott, egymásnak ellentmondó állításokat tartalmazó cikk véleményezése sem”.