A Szabadság téri ovisok kedd délelőtt az állatok nyomait azonosították az udvaron, míg a csoportszobában még a védett állatokat is „megépítették„.
– Azért szeretek robotot építeni, mert már sokszor készítettünk kisállatokat. Én az Északi sarkot építettem, van benne fóka, rozmár és jegesmedve – árulta el Szabó Gréti, az egyik Klímanócska.
Társai állatok nyomait vágták ki, és azonosították, melyiket melyik hagyta, színeztek, horgásztak, természeti képeket festettek, madarakat ismertek fel, nagyítóval keresgették a télre elbújt bogarakat és persze robotból is megépítették (némi segítséggel) a védett állatokat. Mind olyanokat, melyek Mártélyon is előfordulnak.
– Nagyon-nagyon fontos, hogy az óvodában is felismerjük azokat a gyerekeket, akikben felismerjük, hogy tehetségükkel szikrát csillogtatnak. A Zöld Műhely Tehetségműhelyben nagyon nagy hangsúlyt fektetünk erre – árulta el Bozókiné Szabó Ildikó óvónő, a vásárhelyi Klímanócskák program szakmai vezetője, mesterpedagógus. – Azokat a területeket célozzuk meg, melyek a gyerekek logikai készségét, kreativitását fejlesztik. Nagyon fontos számunkra, hogy ezen a területen is minél többet fejlődjünk és minél minőségibb munka jellemezze a nevelőtevékenységünket – tette hozzá.
Az óvónők tavaly szeptemberben részt vettek egy olyan képzésen, mely a robotika világát tárta fel előttük. – Az Edison100 csoport aktív tagjai vagyunk, s nyertünk egy olyan pályázatot, melynek köszönhetően robotokkal dolgozhatnak a gyerekek. Ehhez egy akkreditált képzést is elvégeztünk – mondta.
Mindezeknek a segítségével be tudták kapcsolni a robotikát is a tehetségműhelyben folytatott munkába. Ebben a művészeti tevékenység mellett benne van a környezet- és a klímavédelem is, ezek összekapcsolásával fejlesztik a gyerekeket.
A gyerekek nagyon élvezték a benti foglalkozást, s hogy sokat tanultak, az abból is kiderült, hogy az udvaron nem csak gyorsan megtalálták az állatnyomokat, de mindről meg is tudták mondani, hogy azt mi is hagyta.