Puzsér szavainak értelmezése nyilvánvalóan meghaladja a kormánypárt megmaradt rajongóinak kognitív képességeit, azt azért csak meg tudják tippelni, hogy vajon melyik családbarát politikai közösség mentette ki a legtöbb szexuális bűnözőt az elmúlt években?
A Tisza-elnök lemondta a Puzsér Róberttel tervezett Tíz probléma Magyar Péterrel című nyilvános beszélgetését, amelyet február 21-én tartottak volna meg, miután a kormánymédia pedofilkampányt indított a publicista ellen.
Az elmúlt napokban a kormánymédia előtúrt egy régi felvételt, amelyen Puzsér arról beszélt, hogy „gyerekképekre r*cskázni nem bűn”, ezt pedig K. Endre és Kaleta Gábor jótevői a legnagyobb örömmel forgatták ki.. A kritikus erre a Facebookon csütörtökön reagált:
Azoknak, akiknek problémájuk van a magyar nyelv értelmezésével, jelzem, hogy nem a hajlam a bűn, hanem a tett, nem a pedofília beteges késztetése a bűn, hanem a gyermekmegrontás cselekménye. A lejáratásom ürügyét képező, hat évvel ezelőtti felvételen nem relativizálom a pedofíliát – ellenkezőleg: azok a kormányzati véleménypribékek teszik ezt, akik karaktergyilkosságuk sikere érdekében letagadják a felmérhetetlenül nagy morális különbséget az önmagában is betegesen erkölcstelen gyermekpornó-felhasználás és hús-vér kiskorúak megrontása között.
Ezután Magyar Péter lemondta a péntekre szervezett eseményt, az okokról a Tisza Párt közleményben azt írta: „A közéleti szerepvállalásom tavaly februári kezdete óta minden sajtó megkeresésnek és nyilvános meghívásnak örömmel tettem eleget. A holnapra tervezett »10 probléma Magyar Péterrel, amin változtatnia kell, ha rendszert akar váltani« című beszélgetésre is szívesen mentem volna. A rogáni propaganda által okozott méltatlan körülmények azonban nem tették volna lehetővé, hogy a beszélgetés a magyar embereket valóban érdeklő kérdésekről szóljon. A propagandának egészen más tervei voltak”.
Végül a Tisza-vezér arra hivatkozott, hogy náluk „és a jóérzésű emberek többségénél a gyermekek sérelmére elkövetett mindenféle bűncselekmény kapcsán zéró tolerancia van érvényben, ahol nincs helye értelmezési kérdéseknek”.