Lézervágóval és ívhegesztő robottal is gyarapodott a vásárhelyi Güttler Kft.

A lézervágóval olyan alkatrészeket is tudnak gyártani, melyeket összetettségük és pontosságuk miatt eddig nem tudtak. A hegesztő robot pedig nem csak pótolja a hiányzó szakembereket, de meg is gyorsítja ezt a munkát.

A vásárhelyi, közel száz munkavállalót foglalkoztató mezőgazdasági gépgyártó cég – melynek fő tevékenysége mezőgazdasági talajművelő gépek tervezése, gyártása, a technológia ismertetése, értékesítése – 296,39 millió forint összköltségű projektje során eszközparkjának bővítése mellett márkaépítéshez kapcsolódó marketing tanácsadás, és munkavállalói képzés valósult meg. A fejlesztéshez a vásárhelyi cég a Széchenyi Terv Plusz program „A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása” című felhívásán 207,48 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást kapott.

– Elsősorban a robotizált hegesztés rendszereit, s CNC vezérlésű szerszám, illetve CNC vezérlésű sík- és csővágó lézergépet és anyagmozgató gépeket vásároltunk az elnyert az összköltség mintegy hetven százalékát kitevő támogatásnak köszönhetően – mondta Tamási Zsombor. A Güttler Kft. ügyvezetője hozzátette: a szűkülő munkaerőpiaci lehetőségek miatt keresték az automatizált rendszereket, s szerették volna a termelést is gyorsítani a révükön.

Tamási Zsombor mutatta be az érdeklődőknek a fejlesztést

– Az is szempont volt, hogy tartsuk és még tovább fejlesszük a minőséget – tette hozzá azzal, az élő munkaerő létszámát is növelnék, ezért tartottak ma nyílt napot és tartanának majd egyet november 10-én is. – Bővülni tudnánk, a most vásárolt gépekkel azt érjük el, hogy ugyanazzal a létszámmal tudnunk nagyobb termelést elérni, de a későbbiekben várhatóan további termékeket is átveszünk a német anyavállalattól, ezért kifejezetten újabb munkavállalókra is szükségünk lesz – vázolta a cég előtt álló jövőt a Güttler Kft. ügyvezetője.

A gépparkfejlesztés részeként most vásárolt fiber-lézer sík- és csővágógéppel olyan alkatrészeket tudnak gyártani, amit eddig lassabban, pontatlanabbul, bonyolultabban vagy egyáltalán nem tudtak maguk előállítani. A robot pedig főként kisebb és közepes sorozatok reproduktív gyors sorozatgyártására alkalmas. Vettek még három targoncát is. Az ívhegesztő robotrendszerek segítségével pedig robotizálták a hegesztést, mely jelentősen fokozza a termelékenységet és javítja az előállított termékek minőségét.

Az eszközbeszerzés mellett a cég igénybe vett marketing tanácsadást, egy munkatársuk részére informatikai és digitális továbbképzés is megvalósult annak érdekében, hogy a projekt üzemeltetése és fenntartása problémamentes legyen.

A fejlesztésnek köszönhetően beszerzett új gépekkel nő a termelési kapacitás, és rövidülnek a gyártási idők. A beruházás eredményeként a cég javítani tudta technikai felkészültségét, versenyképességét és erőforrás-hatékonyságát. Mindezzel a termékek minősége javul, azok jobb egységáron értékesíthetőek, így a hozzáadott érték is emelkedik.

A Széchenyi Terv Plusz program GINOP_PLUSZ-1.2.1-21 számú pályázati kiírásán 207 475 313 forint európai uniós támogatást elnyert, 296 393 305 forint összköltségvetésű fejlesztés november 10-én zárul.

fejlesztésgépgyártógüttlerrobotVásárhely