Letartóztatásból is évente százmilliót kereshet végrehajtói irodájával Schadl György

Habár végrehajtóként felfüggesztették, a korrupcióval vádolt Schadl György továbbra is évente százmilliós nagyságrendű összeget kereshet a végrehajtói irodájával – írta meg cégbírósági iratok alapján a 24.hu.

Schadl György irodáját állandó helyettesítéssel az a Kovássy Szabolcs végrehajtó vette át, aki már a 2015-ben Schadl vezetésével alakult elnökségnek, valamint a jelenlegi vezetőségnek is tagja volt. Bár Kovássy Szabolcs a saját irodájával egyszerűen átvehette volna Schadl irodájának munkáját Budaörsön, inkább úgy állapodtak meg, hogy továbbra is Schadl irodája végzi a végrehajtást, ám abban 10 százalékos tulajdonrészt kapott Kovássy, aki végrehajtóként jár el a korábbi elnök helyett.

Schadlnek így 90 százalékos tulajdonrésze maradt az irodájában, a cégbíróságra leadott iratok szerint a nyereséget a tulajdonrészek arányában osztják fel egymást közt, ez pedig azt jelenti, hogy százmillió forintos nyereség esetén Schadl továbbra is 90 millió forintban részesül. Volt olyan év, hogy az iroda 300 millió forintos nyereséget termelt. Érdekesség, hogy Schadl számára a végrehajtói kar engedélyezte a cégátalakítást, vagyis azt, hogy az irodáját 10 százalékos tulajdonszerzés mellett egy másik végrehajtó működtesse tovább. Ugyanilyen formában működik tovább Schadl György vádlott feleségének irodája is.

A lapnak a volt elnök azt mondta, hétköznapi gyakorlat, hogy egy végrehajtó állandó helyettese tulajdonrész megszerzésével veszi át a helyettesítést ahelyett, hogy a saját infrastruktúráját használná. Csakhogy ez nem látszik azoknál végrehajtóknál, akik a vádak szerint kenőpénzt fizettek Schadlnek a kinevezésükért cserébe, a hét érintett közül hat esetében az állandó helyettes a saját irodájával vette át a működtetést.

Schadl György és 21 társa ellen korrupciós és más bűncselekmények miatt folyik büntetőeljárás. A Schadl-Völner-ügyben a vádirat szerint a végrehajtói kar elnöke százmilliókat, sokszor az osztalék 100 százalékát szedte el azoktól a végrehajtóktól, akiket Völner Pál miniszterhelyettes-államtitkár segítségével neveztek ki. Schadlra tíz, Völnerre nyolc év börtönt kért az ügyészség.

BudaörsbüntetőeljárásfelfüggesztéskorrupcióKovássy SzabolcsSchadl GyörgyvégrehajtóVölner PálVölner-Schadl-ügy