Legyűrte a Győrt a Kosársuli

Tizennégy sikeres triplát dobtak a vásárhelyiek a péntek esti bajnoki mérkőzésen.

Az NB I/B férfi kosárlabda bajnokság zöld csoportjának tabellája alapján rangadónak ígérkezett a Kosársuli és a Győr párharca, hiszen mindkét együttes három győzelmet és négy vereséget tudott maga mögött a szezonban. A várakozásoknak megfelelően a harmadik negyed derekáig fej-fej mellett küzdött a két gárda, ám ekkor Varga Zalán előkészítőként és pontszerzőként is megtolta a vásárhelyiek szekerét. A negyedik játékrész elején már 18 pontos előnye is volt a házigazdáknak, innen próbáltak visszakapaszkodni a kisalföldiek, de utolérni már nem tudták a Kosársulit. A legeredményesebb játékos Varga Zalán volt, aki 26 pontot termelt.

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli – Agrofeed Uni Győr 90-84 (28-22, 15-20, 32-18, 15-24)

Slobodan Kalinic vezetőedző: „Nehéz, de jó meccset játszottunk. Bár a védekezésünkkel nem vagyok elégedett, de remek dobóformát mutattunk, és ennek köszönhetjük a győzelmünket. Gratulálok a srácoknak, ezzel a lendülettel folytatjuk a szezont.”

Jelenleg a 12 csapatos mezőny hatodik helyén áll a hódmezővásárhelyi együttes.