Leállított városi buszjáratok: az önkormányzat jogvédelmet kért, a Jovány Busz Kft. bírósághoz fordult

Keressük a megoldást a Juhász Tünde döntése miatt busz nélkül maradt utasok és munka nélkül maradt sofőrök számára, ennek érdekében a törvények által biztosított kényszerkijelöléssel élünk. Mivel a tervezett járatokat optimálisnak tartjuk, a lakosság részéről számos pozitív visszajelzést kaptunk, ezért az óránkénti, megújult szolgáltatásra fogjuk kényszer-kijelölni a Volánbuszt – fogalmazott mai közleményében a hódmezővásárhelyi önkormányzat.

Az önkormányzat felháborítónak és megmagyarázhatatlannak tartja, hogy ,,elismerten a hatóság hibájából keletkezett, mindössze két buszt érintő engedély hiánya a szolgáltató teljes buszparkjának és a tevékenységének teljes felfüggesztésével járjon.” Szerintük, ha ,,valóban az utasok közlekedésbiztonsága indokolja a buszok felfüggesztését, akkor csak a veszélyt jelentő buszok közlekedését lehet megtiltani.”

A döntéssel 130 iskolabusszal járó kisdiákot is büntettek és 10 vásárhelyi veszítette el megélhetését.

Közleményükben emlékeztetnek: Jovány Gyula megtervezte a járatokat úgy, hogy a legtöbb munkást foglalkoztató gyárhoz két járat legyen minden műszakváltásra, három városi körjárat óránként, vasárnap délután kivételével. Bármely busszal 30 percen belül elérhető a Tram Train megálló a Hősök terén, átszállás nélkül elérhető a kórház, strand, piac, bevásárlóközpontok és óránként kétszer a három busz találkozik a Hősök terén, így átszállási lehetőség is adódik.

Az önkormányzat tájékoztatása szerint a Volánbusz 2018 óta nem volt hajlandó aláírni a közszolgáltatási szerződést, így nem volt mit felmondani. Biztosították a versenyt, majd a legalacsonyabb árat kínáló vállalkozó nyerte el a közszolgáltatás jogát. A Volán 230 millió forintos szóbeli ajánlatához képest a Joványbusz Kft. 96 millió forintba kerül, ami 20 millió forinttal kevesebb összeg, mint a Volánnak eddig fizetett ár. Továbbá a járatok Városkártyával ingyenesen használhatóak, ez évi 54 ezer forint megtakarítást jelent az állandó utasoknak. 

A Juhász Tünde vezette kormányhivatal kiadta a külföldről hozott buszok engedélyeit, majd hatósági tévedésre hivatkozva kettőét visszavonta. A visszavonás be sem volt jegyezve, mikor két ellenőrzésen is 100-100 ezres büntetést kapott érte a cég és bevonták az engedélyét. A hatósági engedély nem a buszok műszaki állapotáról szólt. A törvénysértő hatósággal szemben azonnali jogvédelmet kértünk és bírósághoz fordul a Jovány Busz Kft., mert szerintünk egyértelmű a politikai motiváció

– írják közleményükben.

Csongrád-Csanád Megyei KormányhivatalHódmezővásárhelyJovány Busz Kft.JoványbuszÖnkormányzattömegközlekedés