Kosárlabda: idegenben nyert az odavágón a Kosársuli

A párharc az NBI/B. Zöld csoportjának 5. helyéért zajlik a Dunaharaszti ellen. Idegenben 75-69-re nyert a Kosársuli, a visszavágót csütörtökön rendezik Vásárhelyen.

A vendégek színeiben Bálint Erik 18, Kelemen Balázs 16, Borbáth Balázs pedig 15 pontjával voltak a vendégek legeredményesebb dobói. Az első félidőben a Kosársulinak sikerült 12 ponttal meglépnie 32-20-nál, ám a félidőre már felzárkóztak a dunaharasztiak és a 3. negyedben a vezetést is átvették, úgy tűnt, nekik áll a meccs ekkor.

A záró felvonás azonban a Kosársulinak sikerült pazarul, Bálint és Varga Zalán vezérletével , de valamennyi játékos kiváló munkájával Vuk Pavlovic tanítványai várhatják kedvező helyzetből a csütörtökön 18.30-kor kezdődő visszavágót.

Dunaharaszti MTK-Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 69-75 (18-20, 16-18, 24-14, 11-23)

Vezetőedző: Vuk Pavlovic

Vuk Pavlovic,,Értékes idegenbeli győzelmet arattunk. Az első negyed elején megszerzett előnyünket nem tudtuk megtartani, a Dunaharaszti megtalálta a réseket a védekezésünkben. Sokszor rossz ritmusban támadtunk, kapkodtunk és nem voltunk elég precízek. A negyedik negyedben nagyon jól védekeztünk, amiből jöttek a jó a támadások és bementek a dobásaink. Hatpontos előnnyel kezdjük a visszavágót, ettől függetlenül nem fogunk számolgatni, magabiztos játékkal és győzelemmel szeretnénk zárni a szezont.”

Forrás: Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli