Kis Noel két ezüstöt hozott haza Debrecenből

A szezon utolsó hazai versenyét Debrecenben rendezték meg, ezúttal az ifi korosztály úszói álltak csatasorba. A Hód Úszó SE 9 versenyzője 2 ezüstéremmel és 7 pontszerző helyezéssel zárta a bajnokságot.

A csapat tájékozatása szerint Kis Noel 100 gyorson az egy évvel idősebbek mezőnyében 0:50,77-es egyéni csúccsal ifi bajnoki ezüstérmet szerzett. Másnap 50 gyorson 0:23.24-es egyéni csúccsal is egy ezüstérmet gyűjtött be. Noel 50 pillangón a 4. helyen zárt.

Veszelovszki Eszter 100 mellúszásban a 6. helyet szerezte meg, 50 gyorson 16. lett, 50 mellúszásban 7., 200 mellúszásban 2:42,01-es idővel az 5. helyen fejezte be a versenyt. Kérdő Luca 100 mellúszásban a 13. helyen végzett, 200 mellúszásban a 14.

50 háton Lovas Gréta 25., 100 gyorson Pető Gergő 33. lett. A 4x100m mix gyorsváltó (Pető Gergő, Horváth Ákos, Varga Lili, Veszelovszki Eszter) a 9. helyen zárt, a 4x100m mix vegyesváltó (Musa Márk, Szatmári Máté, Lovas Gréta, Veszelovszki Eszter) pedig a 10. helyen.

A Musa Márk, Szatmári Máté, Horváth Ákos, Kis Noel összeállítású 4×100-as vegyesváltó az 5. helyen végzett, a 4x100m női vegyesváltó (Lovas Gréta, Kérdő Luca, Varga Lili, Veszelovszki Eszter) 11. lett.

A 4x100m-es gyorsváltó (Musa Márk, Kis Noel, Horváth Ákos és Szatmári Máté) egy szoros versenyben maradt le a dobogóról úgy, hogy 2 serdülő és 2 első éves ifi versenyzővel álltak rajthoz.

Az Ifi OB zárónapján Musa Márk, Horváth Ákos, Kis Noel és Szatmári Máté a 200-as gyorsváltóban a pontszerző 4. helyen végzett. A váltó tagja Pető Gergő is, aki nagyszerű délelőtti úszással segítette döntőbe a Hódok csapatát.