Két győzelemmel távozott a Kosársuli Egerből

Sikerrel zárult a bajnokság első idegenbeli túrája, a felnőttek és az U20-asok is értékes pontokkal távoztak – közölte honlapján a Vásárhelyi Kosársuli.

Az U20-asoknál az első másfél negyed az egrieké volt, tíz pont fölött is járt a különbség. A szünetre aztán szépen zárkózott Tóth Tamás együttese (37-36), majd a 25. perctől óriási, 13-0-s rohammal húztak el a mieink. A hajrára úgy tűnt, eldőlt a meccs, hisz majd’ 20 ponttal is vezettünk, ám visszajöttek két pontra a hazaiak – végül sikerült megőrizni az előnyt, és 77-75-re megnyerni a meccset. Nemanja Acimovic 25 ponttal a mezőny legeredményesebbje volt.

EKE Eger KOK-Vásárhelyi Kosársuli 75-77 (21-13, 16-23, 7-22, 31-19)
NB I/B U20 Zöld csoport, 5. forduló. Eszterházy Csarnok. Vezette: Lónáth, Bene

Kosársuli: Bodócsi 19/9, Varga Á. 4, Filak 3/3, Megyesi 5/3, Acimovic 25
Cserék: Kozma 5, Bálint 1, Knyúr 4, Pánczél 7/3, Molnár -, Németh 2, Sirkó 2

Tóth Tamás: ,,Hullámzó mérkőzést nyertünk meg. A meccs eleje és a vége a hazaiaké volt, de menet közben erősebbnek bizonyultunk. A rotációnk mélyebb volt, ez döntő faktornak bizonyult. Voltak egészen biztató döntéseink, de akadt sajnos rengeteg buta hibánk is. Dolgozunk tovább, van potenciál bennünk még. Izgalmas rangadó volt, gratulálok mindkét csapatnak!”

Fotó: vasarhelyikosarsuli.hu

A felnőtteknél az első negyedben kijött a két csapat közti különbség, Béres Nándor kettese csak az alaphangot adta meg, rajta kívül öt Kosársuli-játékos is kosarat szerzett a tíz perc során, a hazaiak pedig sok hibával és eladott labdával kezdtek (9-17). A második negyedben tovább nyílt az olló, Tóth Tamás rotálta a felállást, ennek következtében a 16. percben félig-meddig már eldőlt a mérkőzés (11-29). A teljes kontroll remek csapatjátékkal tovább folytatódott, a félidőre húsz pontnál is nagyobb vásárhelyi előnnyel vonulhattak a felek (21-42).

A játék képe a 27. perctől kezdett el változni picit, Máté Balázs vezetésével felcsillant az apró remény (Varga Zalán triplája zárta a negyedet, 39-54). A záró játékrész elején tíz pontot belülre zárkózott az Eger, ám előbb Molnár Bence pontjai lendítették át a holtponton az együttest, majd Vuk Pavlovic kosarai és asszisztjai végleg eldöntötték a győzelem sorsát. A vége 78-69-es Kosársuli-siker, megvan a 4/4, így az Újpesttel holtversenyben továbbra is vezetjük a tabellát!

EKE Eger KOK-Vásárhelyi Kosársuli 69-78 (9-17, 12-25, 18-12, 30-24)
NB I/B Zöld csoport, 5. forduló. Eszterházy Csarnok. Vezette: Sallai, Gergely, Domán

Eger: Csomor 12/6, Máté 21/9, Illés 2, Steier -, Szicsák 4
Cserék: Ungi 8/6, Papp 21/15, Mondi 1, Bíró -, Pomázi –
Vezetőedző: dr. Váczi Péter

Kosársuli: Molnár 14/3, Varga Á. 12/3, Béres 6, Bálint 11/3, Perák 7
Cserék: Pavlovic 10, Varga Z. 12/6, Rostás 2, Bodócsi 4, Kozma –
Vezetőedző: Tóth Tamás

Tóth Tamás: ,,Először is gratulálni és sok sikert szeretnék kívánni a sok sebből vérző Egernek! Az első félidőben teljes kontroll alatt tartottuk a hazaiakat, de a második félidei extra dobásokkal magunkra engedtük őket. Szerencsére mindig volt valaki, aki átlendítette a csapatot a kritikus pillanatokban. Nálunk az utolsó negyeddel nagyon nem vagyok megelégedve, de nem szeretnék telhetetlen lenni, nagyon értékes győzelmet értünk el!”