Itthon nézettségi csúcsot döntött a Bulgária–Magyarország

A Bulgária–Magyarország (1–3) Európa-bajnoki selejtező mérkőzés nézettsége minden eddigi sportközvetítést túlszárnyalt 2020-ban, nemcsak az M4 Sporton, hanem a teljes hazai sporttelevíziózás idei palettáján is első helyen végzett – adta hírül a közmédia.

611 ezren követték Marco Rossi együttesét a tévékészülékek előtt, és online 62 907 szurkoló nézte a találkozót, amellyel a közszolgálati médiacsatorna újabb sikert könyvelhetett el a Nielsen Közönségmérés (Live+As Live) adatai alapján.

A mérések szerint a 18–49 év közötti férfiakat érdekelte leginkább a mérkőzés: minden negyedik férfi tévénéző választotta az M4 Sportot 20.38–22.40 között. Nem csak a sportfogyasztókat érdekelte a meccs, összesen 1 151 687-en kapcsolódtak be legalább egy percre a közvetítésbe.

A magyar válogatott legközelebb Szerbiával játszik Nemzetek Ligája mérkőzést (október 11. vasárnap 20.45), majd Eb-pótselejtezőt Izland ellen (november 12. csütörtök 20.45).