Idegenbeli győzelemmel kezdte az NB I/B-s idényt a Vásárhelyi Kosársuli

61 dobott pont is elég volt a magabiztos sikerhez.

Csak az első negyedben tudta tartani a lépést a vendéglátó Nyíregyháza a vásárhelyiek ellen az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság zöld csoportjának pénteki nyitó fordulójában. A második játékrész derekától elléptek Varga Ákosék, a kosársulisok védekezése pedig annyira összeállt, hogy a félidei szünetig mindössze 21 pontot szereztek a nyírségiek. 25 ponttal is vezettek a vásárhelyiek a harmadik negyedben. A hajrát a házigazdák nyerték, de így sem forgott veszélyben a bravúros bajnoki nyitány.

Nyíregyházi KSE – Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 47-61 (15-16, 6-18, 13-17, 13-10)

Slobodan Kalinic vezetőedző: „Az első mérkőzés mindig nehéz, főleg idegenben egy feljutó csapat ellen, akik felvették az NB I/B Zöld csoport keménységét. Precízen védekeztünk, kevés ponton tudtuk tartani a Nyíregyházát, ebből lehet építkezni a jövőben is. Gratulálok a fiúknak!”